ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silničáři ukončili stavby v Biskupicích a Doubravách

18.08.2015 09:07

Biskupice, Doubravy - Dvě stavby na krajské silniční síti byly dokončeny na konci července v jižní části zlínského okresu. Silničáři rekonstruovali silnici III/49026 v průtahu Biskupicemi a křižovatku silnic II/490, III/49720 a III/49023 v Doubravách. Obě stavby čerpaly dotaci Státního fondu dopravní infrastruktury.

Biskupice

Rekonstruovaná silnice III/49026 v Biskupicích / foto: V. Cekota

Vozovka již byla v nevyhovujícím stavu. Předmětem díla byla stavební úprava silnice III/49026 v obci Biskupice. Byl zde obnoven kryt vozovky. Směrové a výškové řešení zůstalo původní. Místa zastávkových pruhů linkové osobní dopravy byla přesunuta do nových poloh, jejich konstrukce byla vytvořena krytem z žulových kostek. Součástí stavby bylo také odvodnění vozovky podélným a příčným spádem a odvodňovací sestavou prefabrikovaných uličních dešťových vpustí připojených do stávající kanalizace. Celková délka rekonstruované silnice je 413 metrů.

Zhotovitelem stavby byla firma Strabag, a. s., Praha. Cena za tuto zakázku činila 3,992 milionu korun. Stavba byla spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Výše dotace činí 85 procent uznatelných nákladů.

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

18. 05. 2015 - Za peníze SFDI se opraví silnice v Biskupicích

Doubravy

Křižovatka v Doubravách po rekonstrukci / foto: R. Berecka

V místě křižovatky v Doubravách byla vozovka diagnostikována jako nevyhovující, část dokonce havarijní. Předmětem díla byla úprava křižovatky silnic II/490, III/49720 a III/49023. Spočívala v obnově obrusné vrstvy se sanací trhlin a v obnově odvodnění vozovky. Směrové a výškové řešení bylo dáno vedením uvedených silnic a blízkostí zástavby. Součástí stavby byla rovněž úprava dvou zastávkových pruhů linkové osobní dopravy. Stavební úpravy křižovatky přispějí ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v této lokalitě.

Zhotovitelem stavby byla firma SMO, a. s., Otrokovice. Cena za tuto zakázku činí 2,809 milionu korun. Stavba byla spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Výše dotace činí 85 procent uznatelných nákladů.

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

18. 05. 2015 - ŘSZK opraví křižovatku v Doubravách

 

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Logo

 


Počet přístupů: 2643, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS