ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Osm úseků krajských silnic získá nový koberec s dotací SFDI

12.04.2016 13:30

Zlínský kraj - Podobně jako v loňském roce získá i letos Ředitelství silnic Zlínského kraje finanční prostředky na opravy krajských silnic od Státního fondu dopravní infrastruktury. Osm akcí na plošnou obnovu povrchů vozovek bude zahajováno postupně již od poloviny dubna 2016.

Plošná obnova povrchu vozovky je metoda, při které se pokládají na vozovky souvislé nové živičné vrstvy. Používá se tam, kde je původní vozovka v havarijním nebo nevyhovujícím stavu, ale kde není nutno zasahovat do původních konstrukčních vrstev komunikace. Zpravidla jde o odfrézování poškozených vrstev vozovky v celé její šíři, aplikaci spojovacího postřiku, položení nové vrstvy živičné obalované směsi a její dohutnění silničními válci. Takto obnovená vozovka obvykle vydrží v dobrém stavu bez nutnosti každoročních lokálních vysprávek minimálně po dobu deseti let.

Přehled stavebních akcí je uveden v tabulce níže.

Zhotovitelem zakázek budou firmy Inženýrské stavby Brno (pro okres Kroměříž), Strabag (okres Uherské Hradiště) a Eurovia CS (okres Zlín). Tyto firmy uspěly v otevřeném výběrovém řízení na plošné obnovy povrchu vozovek pro období let 2014 až 2016. Zhotovitel pro okres Vsetín bude vybrán ve veřejné soutěži, protože zde byl finanční limit prací z předchozí rámcové smlouvy už vyčerpán.

Odhadované náklady na realizaci uvedených osmi stavebních akcí činí přibližně 21,5 milionů korun. Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury má představovat minimálně 85 procent uznatelných nákladů. ŘSZK by mělo v tomto roce získat od SFDI na opravy krajských silnic finanční prostředky v celkovém objemu asi 108,745 milionu korun. V loňském roce financoval SFDI ve Zlínském kraji opravy silnic za 160 milionů korun.

Celoplošné obnovy povrchů silnic se realizují ve většině případů za částečných uzavírek, kdy motoristům slouží jeden jízdní pruh pro oba směry jízdy a provoz je řízen světelnou signalizací. U některých úseků silnic může být stanovena i krátkodobá úplná uzavírka, která netrvá déle než tři dny. ŘSZK tyto krátkodobé částečné uzavírky ve svém systému na internetu obvykle nezveřejňuje.

„Celkový náš letošní program plošných obnov povrchů vozovek včetně akcí financovaných výhradně z rozpočtu ŘSZK bude rozsáhlejší. Seznam těchto obnov budeme doplňovat průběžně po konečném schválení dalších připravených akcí," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Logo

 


Počet přístupů: 4029, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS