ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zimní pohotovost skončila, na silničáře se dovoláte i v létě

08.04.2019 13:16

Zlínský kraj - Období nepřetržité zimní pohotovosti silničářů podle zákona i ve skutečnosti dnem 31. března skončilo. To však neznamená, že by nyní silničáři pro různé mimořádné situace nebyli k zastižení. Muž na telefonu drží nepřetržitou pohotovost pro neodkladné zásahy i mimo zimní čas v každé okresní společnosti Správy a údržby silnic.

Vozidla s radlicemi a nástavbami pro posypové materiály začali silničáři již během března přestavovat na běžné nákladní automobily nebo jiné silniční mechanismy, které budou využívat v nezimní části roku. Začal už také úklid vozovek, krajnic a příkopů po zimě a lokální vysprávky výtluků.

Kdyby se zima ještě na chvíli vrátila, a v dubnu to nikdy nelze zcela vyloučit, zůstává v každém okrese k dispozici ještě i několik málo sypačů s radlicemi. Pro nejnutnější potřebu by to stačilo. Ani zákon už v období od dubna nestanoví žádné časové limity pro výkony v zimní údržbě.

Pracovníci společností Správy a údržby silnic již zahájili obvyklé jarní práce. Postupně projíždějí nebo procházejí všechny silnice a uklízejí po zimě (zbytky inertního posypu na okrajích vozovek nebo také nepořádek, který zůstává ležet v příkopech. Rozbíhají se také tzv. lokální vysprávky, kdy pracovníci SÚS opravují všechny výtluky. „Podle našich poznatků je výskyt výtluků po uplynulé zimě srovnatelný s jinými lety a nedosahuje žádného extrémního rozsahu," konstatoval ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Od začátku dubna drží Správy a údržby silnic rovněž tzv. letní pohotovost. Jde o schopnost zorganizovat neodkladný zásah silničářů za účelem zajištění bezpečnosti silničního provozu, zejména po dopravních nehodách, živelných pohromách, v případě vzniku polomů a jiných nepředvídatelných událostí. Nejčastěji může jít o urychlené označení překážky silničního provozu přechodným dopravním značením.

Kdy a na koho se obracet

V pracovní době, tj. od 6 do 14.30 hodin pracovních dnů, budou neodkladné zásahy zajišťovat vedoucí jednotlivých středisek SÚS. Kontaktními osobami pro hlášení jsou dispečeři letní pohotovosti (viz tabulka níže).

Mimo pracovní dobu, tj. od 14.30 do 6 hodin pracovních dnů a po celých 24 hodin v sobotu, neděli a státní svátky, budou neodkladné práce zajišťovat určení dispečeři letní pohotovosti podle rozpisu jednotlivých SÚS. Jejich kontaktní telefony jsou uvedeny v tabulce níže.

Společnosti zajišťující letní pohotovost na silnicích II. a III. třídy
a kontakt na dispečery

ÚzemíSÚSDispečer letní pohotovosti
okres KM Kroměřížska mobil: 602 507 964
okres UH Slovácka mobil: 739 052 869
okres VS Valašska mobil: 603 542 167
okres ZL Zlínska mobil: 602 436 601


Letní pohotovost na státních silnicích (I. tř. a dálnice) organizuje Ředitelství silnic a dálnic ČR.

 


Počet přístupů: 838, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS