ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silniční most v Mirošově čeká proměna

18.04.2013 14:48

Valašské Klobouky - Most v Mirošově na Valašskokloboucku (ev. č. 4942-1), převádějící silnici III/4942 přes místní potok Smolinku, se dočká kompletní přestavby. Bude zahájena v červnu, ukončena by měla být do konce letošního října. Ředitelství silnic Zlínského kraje již v těchto dnech uzavřelo smlouvu se zhotovitelem.

„Stávající most v Mirošově se nachází v havarijním stavu. Nahrazen bude novým mostem s železobetonovou nosnou konstrukcí. Součástí chystané stavby je i odvodnění vozovky, rekonstrukce navazujících úseků převáděné silnice a úprava koryta potoka v délce 34 metrů. Celková délka úpravy silnice včetně mostu činí 82 metrů," sdělil Ing. Jaroslav Kučera, radní Zlínského kraje zodpovědný za oblast dopravy.

Původní most 4942-1 v Mirošově / foto: ŘSZK

Zhotovitelem stavby bude společnost KKS, s. r. o., Zlín. Smluvní cena za tuto zakázku činí 9,5 milionu korun. Investorem je Zlínský kraj prostřednictvím ŘSZK.

Přestavba mostu proběhne za úplné uzavírky, doprava bude vedena po objízdné trase. Pro pěší bude zřízena v blízkosti stavby mostu provizorní lávka. Uzavírka byla plánována na období od června do konce srpna.

„Situace se však u této stavby zkomplikovala, když jsme na silnici III/4942 mezi Mirošovem a Vlachovou Lhotou zaznamenali docela rozsáhlý sesuv vozovky. Jeho sanace si vyžádá mimořádnou investici. Bude s tím spojena i uzavírka této silnice, a tedy příjezdu do Mirošova od Vlachovy Lhoty. Aby nebyl Mirošov dopravně zcela odříznut od světa, musíme nejdřív realizovat sanaci sesuvu. Teprve až bude v místě sesuvu silnice zabezpečená a řádně průjezdná, můžeme uzavřít most - tedy příjezd do Mirošova od Valašských Klobouk. Tím by se mohl původně plánovaný termín přestavby mostu a s ní spojené uzavírky o něco posunout," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

S využitím tiskové zprávy KÚ Zlínského kraje

 


Počet přístupů: 692, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS