ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

V Mikulůvce se vybuduje nový most

21.07.2014 18:15

Mikulůvka - Nový most bude letos postaven na silnici III/05724 v obci Mikulůvka na Vsetínsku. Původní most, který byl již ve špatném technickém stavu, bude zbourán a na jeho místě vybuduje stavební firma nový mostní objekt. Investorem je Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Původní most 05724-6 v Mikulůvce / foto: ŘSZK

Nový most, ev. č. 05724-6, je navržen jako jednopolový, kolmý, o délce přemostění šest metrů. Most převede silnici o šířce šest metrů bez chodníků. Odvodnění vozovky na mostě bude zajištěno příčným a podélným sklonem podél obou říms. V rámci stavby mostu bude provedena úprava opevnění vodního koryta v délce 28,5 metru.

Zhotovitelem stavby je firma KKS, spol. s r. o., Zlín. Smluvní cena činí (vč. DPH) 3 745 092 korun. Stavební práce budou probíhat od 1. srpna do 31. října 2014. Pro stavbu je přislíbena dotace z evropských fondů prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Morava (53. výzva). Předpokládá se získání dotace ve výši do 85 procent uznatelných nákladů.

Pro zajištění přístupu pro pěší a cyklisty bude po dobu realizace stavby zřízena provizorní lávka šířky 1,50 metru na povodní straně mostu. Součástí chodníku budou dřevěné schůdky (včetně sjezdu pro kočárek a jízdní kola). Pro ostatní dopravu bude platit v místě stavby úplná uzavírka. Autobusy linkové dopravy budou svou jízdu do Mikulůvky končit už na zastávce Čarabovská. Vozidla směřující do horní části obce za obnovovaným mostem budou používat objízdnou trasu po místních a lesních komunikacích.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

Logo

 


Počet přístupů: 3204, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS