ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zákaz podomního prodeje nepatří na sloupky dopravních značek

30.10.2014 13:25

Nepovolené umístění zákazu podomního prodeje / foto: PČR

Zlínský kraj - Ani pro realizaci dobré myšlenky by se neměly používat špatné prostředky. Tuto zásadu lze aplikovat i na tabulky, které se v poslední době objevují v některých obcích a které mají upozornit na zákaz podomního prodeje. Pokud se totiž taková tabulka umístí na sloupek s dopravní značkou, je to v rozporu se zákonem.

Nápis Zákaz podomního prodeje zboží a služeb se objevil jako dodatková tabulka například na sloupcích dopravních značek začátku obce Boršice u Blatnice. Policisté z územního odboru Policie ČR v Uherském Hradišti nyní vyzývají obec k odstranění nepovolené tabulky. Tuto informaci dostalo od policistů rovněž Ředitelství silnic Zlínského kraje jako majetkový správce silnic II. a III. třídy a Ředitelství silnic a dálnic jako majetkový správce silnic I. třídy.

„Policisté postupují ve shodě se zákonem. Chtěli bychom proto upozornit starosty a pracovníky obecních úřadů, kde třeba také o takovém značení uvažují nebo ho již instalovali, aby podobné dodatkové tabulky v žádném případě nenechali montovat na sloupky dopravních značek. Nepovolené tabulky bychom museli na našich značkách odstranit," řekl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

 


Počet přístupů: 2955, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Zapnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS