Ředitelství silnic Zlínského krajeSilničáři obnovují příjezd do Rudimova

Aktualizováno 11. 8. 2009:
- na konci článku doplněny fotografie ze stavby

Rudimov 1. 8. 2008 - Rekonstrukce příjezdové komunikace č. III/49515 v délce 2,3 kilometru se brzy dočkají obyvatelé Rudimova na Slavičínsku. Během stavebních prací je však ještě čeká několikadenní úplná uzavírka této cesty.

V Rudimově se opravuje příjezdová komunikace ve směru od Slavičína. Současně stavební firma sanuje sesuv vozovky v délce asi 150 metrů přímo v obci a buduje zde opěrnou zeď a propustek. Zhotovitelem celé stavby je akciová společnost Strabag Uherské Hradiště. Celá zakázka má hodnotu 11,5 milionu korun. Tato akce je financována z prostředků, které pro Ředitelství silnic Zlínského kraje mimořádně poskytl Státní fond dopravní infrastruktury.

Práce byly zahájeny úplnou třídenní uzavírkou silnice od 28. července. Další úplná uzavírka je naplánována na období od 11. do 13. srpna 2008. "Opravovaný úsek silnice bude vyrovnán čtyřcentimetrovou vrstvu asfaltobetonu a bude položen mikrokoberec zastudena v celé ploše. Součástí zakázky je obnova odvodnění silnice, které bude provedeno za provozu s omezením přechodným dopravním značením.

"V době úplné uzavírky musí řidiči pro cestu do Rudimova volit objízdnou trasu přes Slavičín, Hrádek a Bojkovice," uvedl stavební dozor Lubomír Barnet z Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Fotografie ze stavby

Rudimov. / Foto: ŘSZK

Rudimov. / Foto: ŘSZK

Rudimov. / Foto: ŘSZK

Počet přístupů