Ředitelství silnic Zlínského krajeZe Štípy do Hvozdné bude objížďka

Aktualizováno 12. 8. 2008 a 11. 8. 2009:
- na konci článku doplněny fotografie dokončené stavby

Zlín 1. 8. 2008 - Havarijní povrch silnice na okraji Zlína-Štípy ve směru na Hvozdnou bude brzy patřit minulosti. Ředitelství silnic Zlínského kraje zde v těchto dnech zahajuje celkovou rekonstrukci komunikace.

"Opravovat se bude silnice II/491 v délce 500 metrů, která vede ze Štípy do kopce směrem k větrnému mlýnu a na Hvozdnou. Současně obnovujeme povrch také na 300metrovém úseku v křižovatce této silnice s komunikací č. III/4912 ve směru na Velíkovou," upřesnil náměstek ředitele ŘSZK Ing. Radek Berecka. Zhotovitelem stavby je společnost KKS Zlín. Celkové náklady činí 15,7 milionu korun.

Stavba je společnou akcí ŘSZK, VaK Zlín a Magistrátu města Zlína. VaK Zlín financuje kanalizaci a město Zlín opěrné zídky k chodníkům.

Zatímco v obnovovaném úseku silnice Štípa - Velíková budou platit jen částečné uzavírky provozu střídavě v jednotlivých jízdních pruzích, komunikace na Hvozdnou bude uzavřena zcela, a to od 18. srpna až do 15. listopadu 2008. Objízdná trasa bude vedena přes Velíkovou a Ostratu.

Dokončená stavba

Silnice II/491. / Foto: ŘSZK

Silnice III/4912. / Foto: ŘSZK

Počet přístupů