Ředitelství silnic Zlínského krajePozor, změna termínu uzavírek na Jižních Svazích

Aktualizováno 29. 7. 2009:
- na konci zprávy byla doplněna fotogalerie silnice III/49018 po dokončení opravy

Zlín 6. 10. 2008 - Zhotovitel stavby - obnovy povrchu Okružní ulice na zlínském sídlišti Jižní Svahy - se rozhodl změnit původně avizované termíny úplných uzavírek jednotlivých částí této silnice. Horní třetina obnovované komunikace bude uzavřena v původním termínu v sobotu 11. října 2008. Avšak dolní třetina se uzavře hned v neděli 12. října.

Pokládka mastixového koberce v Okružní ulici 6. 9. 2008. / Foto: Vojtěch Cekota "Moc velkou radost ze změněného termínu původně ohlášených uzavírek nemáme, ale obyvatelé sídliště z toho budou mít nakonec prospěch. Celá trasa tak bude kompletně dokončena o dva týdny dříve. Motoristům se o dva týdny zkrátí doba, kdy musí v Okružní ulici kličkovat po nerovném vyfrézovaném povrchu mezi přenosným dopravním značením a vystupujícími poklopy kanalizačních šachet a dešťových vpustí" konstatoval provozně-technický náměstek ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka.

Rekonstrukce Okružní ulice (číslo silnice III/49018) je rozdělena do tří částí o délce od 555 do 740 metrů. Největší dopad na život sídliště mají jednodenní úplné uzavírky každého z těchto tří úseků. Ta první (úsek od křižovatky Středová k mostu přes Kozlův žleb) se uskutečnila 6. září. Prostřední část Okružní ulice již tedy má nový povrch. Úsek od mostu přes Kozlův žleb k točně MHD Kocanda měl být uzavřen v sobotu 11. října a také se tak stane. Ale poslední úsek, nejdelší, od pošty Zlín 5 po křižovatku Středová nebude uzavřen až 25. října, jak se plánovalo, ale hned v neděli 12. října.

Pokládka mastixového koberce v Okružní ulici 6. 9. 2008. / Foto: Vojtěch Cekota Nadcházející víkend tedy bude pro obyvatele sídliště, pokud jde o dopravní dostupnost jejich domovů, velmi náročný, ale tím by měly být práce na rekonstrukci této ulice - kromě budování nových zastávek a provedení vodorovného dopravního značení - skončeny. Problém by nastal, kdyby o tomto víkendu vytrvale pršelo a pokládka vrchního mastixového koberce se nemohla uskutečnit. "Potom by se všechno o dva týdny protáhlo. Náhradním termínem by byl víkend 25. a 26. října," uvedl Berecka.

Zhotovitelem stavby je firma Pražské silniční a vodohospodářské stavby (PSVS). Celá obnova Okružní ulice má hodnotu téměř 40 milionů korun a ŘSZK ji zařadilo do staveb financovaných s podporou Regionálního operačního programu.

V době uzavírky nebude moci na obnovovaný úsek komunikace vjíždět ani městská hromadná doprava. Dopravní společnost Zlín - Otrokovice proto připravila pro všechny tři celodenní úplné uzavírky systém náhradního vedení dopravy. V sobotu 11. října (stejně jako tomu bylo při uzavírce v sobotu 6. září) se vozidla většiny linek budou otáčet na točně Středová. Stejně i v neděli. 12. října. Náhradní autobusová doprava bude vedena v sobotu přes Vršavu na točnu Kocanda a zpět, v neděli na parkoviště pod poštou 5 a zpět. Podrobnosti DSZO zveřejní na svých internetových stránkách i na vývěskách.

Obyvatelé domů v uzavřených částech Okružní ulice budou muset den předem přeparkovat mimo uzavřenou zónu, nebo po dobu uzavírky nevyjíždět. Zhotovitel stavby upozorní na tuto situaci vývěskami ve vchodech bytových domů.

Fotogalerie: silnice III/49018 po dokončení rekonstrukce

Opravená silnice III/49018 / foto: V. Cekota Opravená silnice III/49018 / foto: V. Cekota Opravená silnice III/49018 / foto: V. Cekota


Předchozí tiskové zprávy na toto téma

6. 9. 2008 - Obnova Okružní ulice
31. 7. 2008 - K některým domům se kvůli opravě silnice jeden den autem nedostanete
24. 7. 2008 - Obyvatele Jižních Svahů možná čekají úplné uzavírky tří částí Okružní ulice
12. 2. 2008 - Jižní Svahy čeká velká oprava mostu i silnice

Počet přístupů


Logo

Návrat na úvodní stránku ŘSZK