Ředitelství silnic Zlínského kraje


Silnice přes Vlčnov už je průjezdná

Aktualizováno 22. 7. 2009:
- byla doplněna fotogalerie ze slavnostního otevření stavby ze dne 15. 7. 200
- byla doplněna fotografie silnice po dokončení rekonstrukce

Vlčnov 24. 6. 2009 - V plném provozu pro všechny druhy vozidel je od pondělí 21. června 2009 rekonstruovaná silnice III/4957 z Vlčnova do Veletin. Zhotovitelská firma Skanska DS zkrátila termín uzavírky téměř o měsíc. Na této stavbě se nyní ještě dokončují chodníky a některé terénní úpravy okolí.

„Těší nás, když můžeme adresovat veřejnosti tuto dobrou zprávu. Jako investor jsme s odvedeným dílem spokojeni, kvalita byla dodržena, spolupráce se zhotovitelem byla dobrá,“ konstatoval stavební dozor Ředitelství silnic Zlínského kraje František Petrželka. V současnosti je rekonstruovaná silnice ve Vlčnově ještě označena tabulkami „Průjezd stavbou“ a na některých místech může být značka „Přikázaný směr jízdy“ pro objetí překážky (např. materiálu nebo techniky pro dokončování chodníků). Kolaudace stavby a její úplné dokončení se plánují v původním termínu v polovině července.

Do 15. července měla platit úplná uzavírka rekonstruovaného úseku, při které museli toto místo řidiči osobních automobilů objíždět po místních komunikacích. Pro větší vozidla byla po dobu stavebních prací stanovena objížďka směrem na Uherský Brod.

Rekonstrukce silnice III/4957 od Veletin do centra Vlčnova byla zahájena už v roce 2008. Kompletní rekonstrukci silnice v délce 2,1 kilometru bude stát 34 milionů korun. Původní dlážděná vozovka byla nahrazena silnicí s živičným krytem. První úsek od Veletin k Vlčnovu v délce 1,1 kilometru byl hotov už vloni. Letos pokračovaly práce v průtahu Vlčnova v úseku, který byl dlouhý asi jeden kilometr. „Vozovka je nyní v celé rekonstruované délce rozšířena na šest metrů,“ dodal František Petrželka.

Fotogalerie: slavnostní otevření 15. 7. 2009

Vlčnov 15. 7. 2009 / foto OÚ Vlčnov Vlčnov 15. 7. 2009 / foto OÚ Vlčnov Vlčnov 15. 7. 2009 / foto OÚ Vlčnov

Hotové dílo

Opravená silnice ve Vlčnově. / Foto: ŘSZK


Předchozí tiskové zprávy na toto téma

25. 3. 2009 - Po zimní přestávce se opět rozbíhají stavby
17. 7. 2008 - Silnice ve Vlčnově se bude rok opravovat

Počet přístupů

Logo

Návrat na úvodní stránku ŘSZK