Ředitelství silnic Zlínského kraje


Příval vody strhl dva mosty a ničil na Valašskomeziříčsku

Vodou stržený most na okraji Mštěnovic. / Foto: ŘSZK Valašskomeziříčsko 25. 6. 2009 - Na částku nejméně 30 milionů korun odhaduje předběžně Ředitelství silnic Zlínského kraje škody na mostech a silnicích II. a III. třídy na Valašskomeziříčsku. Způsobil je ve středu 24. června 2009 ve večerních hodinách mimořádný příval vody. Voda škodila nejvíc v některých místních částech Valašského Meziříčí a v obcích, místních částech a blízkém okolí Lešné, Zašové a Zubří.

Po celý čtvrtek 25. června pracovníci ŘSZK zjišťovali rozsah poškození krajských silnic a mostů v zasažené oblasti. Pracovníci Správy a údržby silnic Valašska čistili vozovky a obnovovali jejich sjízdnost, pročišťovali příkopy a některé propustky, které zaneslo bahno, stromy a další předměty. Současně v terénu rozmísťovali nezbytné provizorní dopravní značení, zákazy vjezdu a vyznačovali objížďky.

Vodou stržený most na okraji Mštěnovic. / Foto: ŘSZK Velká voda strhla dva mosty, trhala a odplavovala krajnice silnic, podemílala okraje vozovek. Působením přívalu vody se zřítil most evidenčního čísla 01875-2 u Veselé, která je místní částí obce Zašová. Druhý most, evidenční číslo 03568-1, se zřítil na okraji Mštěnovic, které jsou místní částí obce Lešná. „Obnova každého z obou mostů nás přijde asi na osm milionů korun. Sháníme mostní provizoria, která bychom mohli v těchto lokalitách umístit na dobu, než se podaří postavit nové mosty,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Vodou stržený most ve Veselé. / Foto: ŘSZK Škody na narušených silnicích II. a III. třídy ještě nejsou všechny vyčísleny; předběžně se odhadují na dalších minimálně osm milionů korun. „V tuto chvíli ještě nevíme, jestli voda nezničila i některé propustky, které jsou nyní pod nánosy bahna. Pokud by se tak stalo, nyní odhadovaný rozsah škod by se ještě výrazně zvýšil,“ dodal Bronislav Malý.

 

Počet přístupů

Návrat na úvodní stránku ŘSZK