Ředitelství silnic Zlínského kraje


Začal jarní úklid vozovek

Zlínský kraj 1. 4. 2010 - Silničáři začali úklid vozovek II. a III. třídy po zimním období. Všechny krajské silnice by měly být uklizeny do konce května. Úklid zajišťují správy a údržby silnic ve všech čtyřech okresech kraje. Probíhají také lokální vysprávky poškozených povrchů silnic.

Ředitelství silnic Zlínského kraje vynakládá na jarní úklid a lokální vysprávky silnic značné prostředky. Ve svém rozpočtu má na tyto činnosti vyčleněno 50 milionů korun. „Snažíme se, aby byly silnice co nejdříve v dobrém stavu,“ uvedl provozně-technický náměstek ředitele ŘSZK Ing. Radek Berecka.

Úklid vozovek po zimě spočívá v tom, že silničáři seberou z okrajů silnic inertní posypové materiály. Příkopy podél silnic se zbavují nečistot a odpadků. Pomáhají v tom silniční mechanismy, ale uklízet se musí i ručně. Tyto úklidové práce začaly už koncem března, naplno se rozběhnou od 1. dubna. Úklid bude stát asi 2,5 až 3 miliony korun.

Nejvíce poškozená místa v krajské silniční síti opraví silničáři většinou do konce dubna. Většina lokálních vysprávek bude dokončena do června. Mimo to se ŘSZK zaměří ve větší míře i na tzv. plošné vysprávky, což jsou rozsáhlejší opravy souvislých úseků silnic. Plošným vysprávkám bude věnována během dubna ještě samostatná tisková zpráva.

Dnem 31. března skončilo období nepřetržité pohotovosti pro zimní údržbu silnic. Od 1. dubna do 31. října zajišťuje ŘSZK prostřednictvím SÚS ZK letní pohotovost pro případ nutnosti zásahu (většinou označení překážky silničního provozu) mimo pracovní dobu. Pracovníci ŘSZK nyní přebírají práce za poslední měsíc. Souhrnná zpráva o nákladech na zimní údržbu 2009/2010 na silnicích II. a III. třídy ve Zlínském kraji bude vydána kolem 10. dubna.

Počet přístupů

Návrat na úvodní stránku ŘSZK