Ředitelství silnic Zlínského kraje


Silnice zaplavila velká voda

Zlínský kraj 20. 5. 2010 - Nová přírodní pohroma narušila běžný provoz na silnicích ve Zlínském kraji. Ani ne rok po ničivém přívalu vody z konce června 2009 se velká voda vrátila na Moravu znovu. Povodeň, která se začala naplno projevovat od pondělí 17. května 2010, zaplavila vodou a bahnem postupně několik desítek úseků silnic a na určitou dobu si vynutila jejich uzavření.

"Největší účinky letošní povodně jsme v našem kraji zaznamenávali na Rožnovsku, Valašskomeziříčsku a částečně i na Kroměřížsku. Většina silnic už je průjezdných, ale mnohé ještě čekají na úklid. Silničáři s ním začnou, jakmile odteče voda do příkopů. Rozsah způsobených škod budeme v nejbližších dnech mapovat," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý. Spolu s některými představiteli Zlínského kraje, armády, hasičů a policie se v pondělí zúčastnil kontrolního přeletu ve vojenském vrtulníku nad postiženými oblastmi. Podle prvních poznatků měla tentokrát povodeň jiný charakter než v loňském roce a přímo na silničním majetku bezprostřední rozsáhlé škody, například v podobě stržených mostů, nezpůsobila. Vzhledem k několikadenním dešťům a velkému podmáčení terénu však hrozí nebezpečí následných sesuvů půdy včetně zasažení silnic.

Podrobným monitorováním situace v zaplavených oblastech včetně uzavírek silnic se zabývala krajská povodňová komise a po vyhlášení stavu nebezpečí rovněž krizový štáb Zlínského kraje, na které se mohli občané obracet se svými dotazy. Některé podrobnosti o vývoji situace byly operativně zveřejňovány na internetových stránkách www.kr-zlinsky.cz. Na stránkách ŘSZK se k dramatickým okamžikům vracíme v malé fotogalerii. Autorem foto je ŘSZK nebo Správa a údržba silnic Valašska.

Valašské Meziříčí a okolí

U Valašského Meziříčí Valašsk Meziříčí - Juřinka Valašsk Meziříčí - Juřinka

Silnice II/150 Silnice II/150 Silnice II/150

Silnice II/150 Valašské Meziříčí U Jarcové

Kelč-Komárovice, rozlitá Juhyně Kelč-Komárovice, řeka Juhyně Němetice - Hustopeče nad Bečvou

Brňov Branky

Počet přístupů

Návrat na úvodní stránku ŘSZK