Ředitelství silnic Zlínského kraje


Přestavba mostu u Osvětiman

Původní most 422-007 u Osvětiman. / Foto: ŘSZK Osvětimany 21. 6. 2010 - Nákladem 8,4 milionu korun bude vybudován nový most ev. č. 422-007 na silnici II/422 mezi Medlovicemi a Osvětimany v okrese Uherské Hradiště. Stavební práce budou zahájeny ještě v červnu 2010 a hotové dílo má být předáno investorovi, kterým je Ředitelství silnic Zlínského kraje, do 18. srpna 2010.

Původní most byl v havarijním stavu. Jeho zatížitelnost byla omezena na 8 tun, jediné vozidlo 24 tun. Z jedné strany byla klenba mostu z bezpečnostních důvodů podepřena provizorní konstrukcí.

Původní most 422-007 u Osvětiman. / Foto: ŘSZK Vzhledem k tomu, že součástí stavby je i směrová úprava silnice, zhotovitel, kterým je společnost OHL ŽS Brno, postaví nový most v těsné blízkosti původního a doprava se na něj po dokončení přesune. Most se staví metodou tubosider. Do koryta potoka bude umístěna elipsovitá roura z vlnitého plechu o šířce 4 metry a výšce 3,4 metru. Její délka bude 37 metrů. Ta se zasype vhodným materiálem a na povrchu vznikne vozovka z asfaltobetonu o šířce 7,5 metru. Současně budou vybudována nezbytná napojení sousedních nemovitostí.

Stavba bude realizována pouze za částečné uzavírky silnice. V určitých etapách výstavby bude doprava vedena jedním jízdním pruhem.

Tisková zpráva zpracována ve spolupráci s KÚ Zlínského kraje

Počet přístupů

Návrat na úvodní stránku ŘSZK