Ředitelství silnic Zlínského kraje


Obnova silnice u Velkého Ořechova

Velký Ořechov, Doubravy 24. 6. 2010 - Obnova konstrukce vozovky silnice III/49720 v délce 3 638 metrů byla zahájena v polovině června 2010 v úseku mezi obcemi Velký Ořechov a Doubravy ve zlínském okrese. Stavba potrvá do konce října letošního roku.

Původní silnice III/49720 u Velkého Ořechova. / Foto: ŘSZK Motoristé opravu silnice mezi Velkým Ořechovem a Doubravami přijmou určitě s úlevou, protože tento úsek byl zejména v části klesání a zatáček k Doubravám už značně narušen. Silnice je využívána i jako spojení mezi Zlínem a Uherským Brodem.

„Silnice bude opravena technologií recyklace za studena na místě s použitím asfaltového pojiva a cementu. Bude zhotoven nový živičný kryt. Současně bude obnoveno odvodnění vozovky a dopravního značení,“ upřesnil stavební dozor ŘSZK Valdemar Dohnal. Opravená silnice bude mít šířku 6 metrů, na dvou místech bude rozšířena na 8 metrů.

Zhotovitelem stavby je společnost Eurovia CS. Smluvní cena činí 17,479 milionu korun.

Na opravovaném úseku platí od 14. června částečná uzavírka. V některých místech mohou motoristé projíždět jen jedním jízdním pruhem. V termínu od 12. července do 15. srpna 2010, v období pokládky nového povrchu komunikace, bude platit v tomto úseku úplná uzavírka. Objízdná trasa bude vyznačena přes Hřivínův Újezd. V době úplné uzavírky bude umožněn průjezd vozidlům integrovaného záchranného systému a dopravní obsluze.

Počet přístupů

Návrat na úvodní stránku ŘSZK