Na Valašsku bylo dokončeno přes pět kilometrů nových vozovek

Haluzice - Více než pět kilometrů nových vozovek dokončili v první polovině září 2016 silničáři na Valašsku v jihovýchodní části zlínského okresu. Za téměř 30 milionů korun dostaly nový kvalitní povrch silnice v úsecích Haluzice - Lipová, Valašské Klobouky - Mirošov a v Petrůvce. Jde o stavební akce, které byly spolufinancovány Státním fondem dopravní infrastruktury.

Haluzice - Lipová

Slavnostní otevření za účasti krajského radního pro dopravu Ing. Jaroslava Kučery se uskutečnilo ve středu 14. září na obnovené silnici mezi Haluzicemi a Lipovou. Předmětem tohoto díla byla oprava části silnice III/4932 v k. ú. Lipová a v k. ú. Haluzice, a to od konce obce Lipová přes křižovatku se silnicí III/4941 a dále část silnice III/4941 v k. ú. Haluzice, extravilán a intravilán obce Haluzice po křižovatku s místní komunikací. Celková délka opravy je 2 815 metrů.

Slavnostní otevření opravené silnice u Haluzic / foto: V. Cekota

„V prosinci 2015 jsem při návštěvě pana premiéra Sobotky ve Vlachovicích a setkání s představiteli kraje a starosty dotčených obcí v Luhačovicích slíbil, že kraj bude nadále pokračovat ve zlepšování technického stavu vozovek v okolí Vlachovic. A to je právě případ této dokončené stavby, která bezprostředně navázala na loni realizovanou celoplošnou opravu vozovky v průjezdním úseku obce Loučka a v souvisejícím úseku mezi Loučkou a Haluzicemi v celkové délce 4,3 kilometru. Je to důkazem toho, že této lokalitě věnujeme pozornost, kterou si zaslouží," uvedl radní Jaroslav Kučera.

Opravená silnice III/4941 v Haluzicích / foto: V. Cekota

Na silnici III/4932 i na silnici III/4941 bylo provedeno vyfrézování původní obrusné vrstvy, lokální vyspravení poruch v ložné živičné vrstvě a zpětné položení nové obrusné vrstvy. Součásti stavby v extravilánu byla oprava krajnic, osazení směrových sloupků, stavební úpravy silničních příkopů, oprava připojení polních a lesních komunikací a úpravy sjezdů k přilehlým nemovitostem.

Zhotovitelem stavby byla firma EUROVIA CS, a. s., Praha, odštěpný závod oblast Morava, závod Zlín. Konečná cena činí 13,898 milionu korun.

Stavba byla zahájena v posledním červencovém týdnu 2016.

Letošní dokončená stavba bezprostředně navázala na loňskou celoplošnou opravu vozovky silnice III/4932 v průjezdním úseku obce Loučka a v navazujícím úseku mezi obcemi Loučka a Haluzice. Celková délka tohoto loni opraveného úseku silnice je 4 299 metrů. Cena dosáhla částky 21 milionů korun.

Valašské Klobouky - Mirošov

Opravená silnice II/4942 Valašské Klobouky - Mirošov / foto: S. Brázdil

Od srpna 2016 probíhaly práce na opravě úseku silnice III/4942 v délce 1 125 metrů v extravilánu mezi městem Valašské Klobouky a jeho místní části Mirošov. Došlo zde k odfrézování a obnově obrusné vrstvy se sanací trhlin a deformací. Součástí stavby byla úprava krajnic (očištění, dosypání z vyfrézovaného materiálu), osazení směrových sloupků, obnovení funkčnosti silničních příkopů a propustků, úprava připojení účelových polních komunikací a úpravy sjezdů k přilehlým nemovitostem.

Zhotovitelem stavby byla firma EUROVIA CS, a. s., Praha, odštěpný závod oblast Morava, závod Zlín. Konečná cena za tuto zakázku činí 6,048 milionu korun.

Petrůvka

Opravená silnice II/493 v Petrůvce / foto: V. Cekota

Ve stejném časovém období byla zahájena oprava silnice II/493 v průjezdním úseku obce Petrůvka a v extravilánu ve směru na Luhačovice v celkové délce 1 350 metrů. V celém úseku byly odfrézovány původní obrusné a ložné vrstvy, byly vyspraveny poruchy v podkladní živičné vrstvě a položeny nové ložné i obrusné vrstvy. Součástí prací je výšková úprava povrchových znaků odvodňovacího zařízení, obnova funkčnosti podélného odvodňovacího zařízení (vyčištění a prohloubení příkop) a obnova svislého a vodorovného dopravního značení. V současné době zde probíhají ještě některé dokončovací práce.

Zhotovitelem stavby je firma EUROVIA CS, a. s., Praha, odštěpný závod oblast Morava, závod Zlín. Konečná cena činí 9,425 milionu korun.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva na toto téma

02. 08. 2016 - Na Zlínsku začínají tři opravy silnic spolufinancované ze SFDI

Logo

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.