Do roku 2017 přechází pět investičních staveb

Zlínský kraj - Pět investičních silničních staveb, které byly zahájeny v roce 2016, bude pokračovat i v roce 2017. Ředitelství silnic Zlínského kraje přináší jejich malou rekapitulaci.

„Tabulka s přehledem našich investičních staveb měla v roce 2016 po několika doplněních celkem 21 položek. V tuto chvíli už je šestnáct staveb dokončených. Do dalšího roku nám přechází pět akcí," shrnuje ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Nadjezd ve Zlíně

Největší pokračující stavbou bude rekonstrukce nadjezdu ev. č. 49016-2 ve Zlíně v celkové hodnotě zakázky 53,5 milionu korun. Stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. V roce 2016 již byla dokončena rekonstrukce východní poloviny mostu. Předpokládá se, že stavební práce zde budou pokračovat i po celý rok 2017. Opravovat se bude západní polovina mostu, krátký silniční úsek mezi nadjezdem a křižovatkou s ulicí Vodní a 200 metrů vozovky od nadjezdu směrem k Baťově vile. Vše bude probíhat opět pouze za částečné uzavírky, kdy budou mít motoristé k dispozici jeden jízdní pruh pro každý směr jízdy.

Polichno - Újezdec

Celkovou cenu 68,8 milionu korun má rekonstrukce 3,4 kilometru silnice II/490 z Polichna do Újezdce. „Tato stavba je již téměř hotová, nové povrchy už byly položeny v celé její délce. Do roku 2017 zbývá jen dokončit zemní práce a vytvořit vodorovné dopravní značení z plastu. Ukončení prací předpokládáme během jarních měsíců," řekl provozně-technický náměstek ŘSZK Ing. Radek Berecka. Řidiči se zde již nemusejí obávat žádných semaforů. Budou zde pouze krátká pracovní místa s usměrněním provozu přechodným dopravním značením. Stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci IROP.

Huslenky, průtah

Naopak rozhodující objem prací bude třeba v roce 2017 realizovat na rekonstrukci průtahu II/487 v Huslenkách. Úsek je dlouhý asi 1,6 kilometru a celková cena činí necelých 53 milionů korun. Jako součást této stavby zde byl v roce 2016 rekonstruován pouze jeden propustek. Hlavní objem stavebních prací bude realizován až v roce 2017. V tomto úseku se opraví také most a opěrná zeď. Řidiči zde budou muset počítat s částečnou uzavírkou a střídavým provozem v jednom jízdním pruhu, provoz bude řízen dvěma sadami světelného signalizačního zařízení. Práce potrvají až do podzimu. Stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci IROP.

Uherský Brod - Nivnice

Až do konce prázdnin roku 2017 lze očekávat práce na rekonstrukci úseku silnice II/490 mezi Uherským Brodem a Nivnicí. Stavba, plně financována Zlínským krajem, má celkovou hodnotu 24,7 milionu korun. „V roce 2016 se zde podařilo rekonstruovat asi jednu třetinu z celkové délky 3,1 kilometru. Zbývající část stavby se bude opravovat v roce 2017 za částečné uzavírky, kdy budou vozidla na dvou místech jezdit střídavě jedním jízdním pruhem s využitím světelného signalizačního zařízení," upřesnil Radek Berecka.

Huslenky - Zděchov

Poslední stavbou pokračující z roku 2016 do roku 2017 je narovnání silnice III/4874 mezi obcemi Huslenky a Zděchov na Vsetínsku. V roce 2016 již zde byla vybudována opěrná zeď, která zajišťuje silniční těleso proti podemílání vodním tokem. Během prvního pololetí 2017 se zde bude pracovat na rekonstrukci silnice, jejím odvodnění i úpravách vodního toku. Střídavý provoz jedním jízdním pruhem řízený semafory zde zůstává i přes zimu a bude pokračovat rovněž během stavebních prací v roce 2017. Zakázka má hodnotu 14,5 milionu korun a je rovněž plně hrazena Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK.

Přehled investičních staveb, které budou v roce 2017 na krajské silniční síti nově zahajovány, zveřejní ŘSZK počátkem roku.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.