Bude pokračovat rekonstrukce zlínského nadjezdu

Zlín - Správce komunikace, zhotovitelská firma, policisté, dopravní úřad, provozovatel městské hromadné dopravy se již dohodli na postupu prací při pokračování rekonstrukce nadjezdu v Gahurově ulici ve Zlíně v roce 2017. Zveřejňujeme předpokládaný časový harmonogram nezbytných částečných omezení silničního provozu.

V minulých dnech se uskutečnila koordinační schůzka všech zúčastněných subjektů a byl již dohodnut časový postup rekonstrukce druhé poloviny nadjezdu v Gahurově ulici ve Zlíně. První (východní) polovina nadjezdu se rekonstruovala v roce 2016.

„Dopravní omezení při rekonstrukci druhé (západní) poloviny zlínského nadjezdu budou podobná jako v loňském roce. Motoristé budou opět projíždět po mostě ve dvou jízdních pruzích, tentokrát po již opravené vozovce. Uprostřed zůstanou betonová svodidla a za nimi bude stavební firma pracovat na rekonstrukci opačné strany nadjezdu. Při jízdě ve směru od Jižních Svahů bude opět platit zákaz odbočení vlevo do Vodní ulice," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.
Předpokládá se, že stavební práce na rekonstrukci nadjezdu začnou v polovině března budováním nové kanalizace pro odvodnění mostu. Motoristé projíždějící přes nadjezd zaznamenají první omezení až od 27. března, kdy bude na vozovce uzavřen jeden středový jízdní pruh a budou probíhat některé přípravné práce. Režim převedení veškeré dopravy do dvou jízdných pruhů na východní straně nadjezdu začne 3. dubna a potrvá do 6. srpna 2017. Poté by již měly být znovu průjezdné všechny čtyři jízdní pruhy.

Na rekonstrukci vlastního mostního tělesa naváže v době od 7. do 20. srpna rekonstrukce krátkého silničního úseku mezi nadjezdem a křižovatkou Gahurovy ulice s ulicí Vodní, včetně této křižovatky. Pro oba směry jízdy bude platit zákaz odbočování do ulice Vodní. Frézování starého povrchu a pokládka nového povrchu budou probíhat zpravidla v jednom uzavřeném jízdním pruhu. Silniční provoz bude usměrňován dopravním značením. V této době bude výjezd od autobusového nádraží možný pouze ve směru na ulici Dlouhou.

V době od 4. do 30. září se silniční mechanismy přesunou na dvousetmetrový úsek Gahurovy ulice mezi nadjezdem a Baťovou vilou. Také zde bude probíhat rekonstrukce vozovky za dočasného uzavření jednoho nebo nejvýše dvou jízdních pruhů. Provoz bude usměrňován přechodným dopravním značením.

Souběžně s pracemi na vozovkách bude stavební firma v době od 26. června do 4. září pracovat na sanaci spodní části mostu. Tyto práce se silničního provozu na mostě bezprostředně dotýkat nebudou. Vyžádají si však výluky na železniční trati ze Zlína do Vizovic a omezení provozu na komunikaci pod mostem.

Veškeré stavební práce na rekonstrukci nadjezdu by měly být hotovy do konce října 2017.

Rekonstrukce nadjezdu ev. č. 49016-2 patří mezi největší investiční akce na krajské silniční síti v letech 2016-2017. Zhotovitelem stavby je sdružení „Společnost KKS + FIRESTA + REPONT pro zakázku Most Zlín". Smluvní cena za tuto zakázku činí 53,510 milionu korun (vč. DPH). Stavba je financována s využitím dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Dotace IROP se předpokládá ve výši 85 procent z uznatelných nákladů, dalších 5 procent prostředků poskytuje státní rozpočet. Zbývající náklady hradí Zlínský kraj prostřednictvím ŘSZK. Důvodem rozsáhlé opravy nadjezdu byl zhoršující se technický stav nosné konstrukce včetně izolace a spodní stavby mostu a nevyhovující stav povrchu vozovky, který má dopad na bezpečnost a plynulost silniční dopravy. Most byl postaven v roce 1986. Podle dopravních průzkumů po něm projede každý den přes 17 000 vozidel.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.