Náměstek hejtmana zkontroloval silniční stavby na Vsetínsku

Vsetínsko - S aktuálním stavem čtyř krajských silničních staveb na Vsetínsku se v pátek 20. října 2017 seznámil přímo na staveništích náměstek hejtmana Zlínského kraje Ing. Pavel Botek. Doprovázel jej ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Vsetín - nadjezd

První zastávka náměstka hejtmana patřila rekonstruovanému silničnímu nadjezdu přímo ve Vsetíně. Polovina vozovky byla obnovena a předána do užívání již 14. srpna, nyní se intenzivně pracuje na druhé polovině. Dělníci pokládají mostní izolace a betonují římsy. Stavba je ve výrazném časovém předstihu oproti původně schválenému harmonogramu. Jak informoval stavbyvedoucí Čestmír Rochovanský z firmy STRABAG, cílem zhotovitele je dokončit v listopadu hydroizolace a římsy. Na to naváže montáž zábradlí a protihlukových stěn a ochrana izolace pokládkou litého asfaltu. „Jsem rád, že se zde za uplynulé období podařilo udělat víc, než bylo v plánu," vyjádřil svou spokojenost náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek. V roce 2018 budou ještě pokračovat stavební práce sanací spodní stavby a nosné konstrukce a rekultivací dotčených ploch.

Jde o jednu z největších investičních akcí ŘSZK zahajovanou v tomto roce, celkové náklady dosáhnou bezmála 100 milionů korun. Stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Další podrobnosti o této stavbě byly zveřejněny v úvodní tiskové zprávě z 16. 3. 2017. O kontrolní návštěvě hejtmana Jiřího Čunka na této stavbě informovala tisková zpráva z 15. 8. 2017.

Huslenky - průtah

Naopak do mírného časového skluzu se dostala rekonstrukce silničního průtahu II/487 v Huslenkách. Nyní dělníci připravují pokládku živičných vrstev. Pokládka ložných vrstev má být hotova do konce října. Budou se osazovat odvodňovací žlaby. Po 6. listopadu se předpokládá pokládání finální obrusné vrstvy speciálního „tichého" asfaltu, který snižuje hlučnost vznikající na vozovce při projíždění vozidel. Dokončuje se zde rovněž rekonstrukce propustku u obecního úřadu a mostů ev. č. 487-006 a 487-008.

„Se stavbyvedoucím Ing. Josefem Pláškem z firmy KKS jsme projednali důvody časového skluzu. Stojí za ním zejména nepříznivé počasí v měsíci září, kdy se některé práce musely odkládat. Stavbyvedoucí sdělil, že práce probíhají i o víkendech, a slíbil, že bude průtah Huslenek plně průjezdný od poloviny listopadu," říká náměstek hejtmana Pavel Botek.

Rekonstrukce průtahu Huslenek v délce téměř 1,7 kilometru bude stát přes 50 milionů korun a opět zde bude využita dotace EU v rámci IROP. Podrobnosti o této stavbě byly zveřejněny v tiskové zprávě z 26. 9. 2017.

Nový Hrozenkov - Čubov

Odstranění stávajícího a výstavba nového propustku pod silnicí II/487 v Novém Hrozenkově, v místní části Čubov, patří mezi menší silniční stavby plně hrazené prostřednictvím ŘSZK z krajského rozpočtu. Zhotovitelem je zde krajská obchodní společnost Správa a údržba silnic Valašska. Polovina propustku už je hotová, nyní probíhá betonáž druhé poloviny objektu. Předpokládá se, že bude nový propustek plně průjezdný přibližně od poloviny listopadu 2017. Náměstek hejtmana při své návštěvě na této stavbě vyzdvihl kvalitu prací dodavatelské společnosti SÚS Valašska.

Další podrobnosti o této stavbě byly zveřejněny v tiskové zprávě ze 17. 8. 2017.

 

Velké Karlovice - směr Soláň

Rekonstrukce 2,5 kilometru silnice II/481 z Velkých Karlovic směrem na Soláň patří opět mezi velké investiční stavby na krajské silniční síti. Začíná letos, ale větší část prací bude realizována až během roku 2018. Zhotovitelem je firma STRABAG, celkové náklady přesáhnou 63 milionů korun. Jde opět o jednu ze staveb, které mají přislíbeno spolufinancování v rámci IROP.

„Letos se zde zahájily práce na zabezpečení silničního tělesa vybudováním železobetonové opěrné stěny," sdělil ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Firma se již pustila do výstavby dvou desetimetrových úseků opěrné zdi. Pracovat se zde bude letos, dokud to dělníkům dovolí počasí. V tomto roce bude na této stavbě prostavěno asi pět milionů korun.

Akce bude pokračovat v roce 2018 výstavbou nového mostu přes Vsetínskou Bečvu u okružní křižovatky ve Velkých Karlovicích a plošnou obnovou povrchu vozovky směrem do osady Jezerné. V době výstavby mostu bude motoristům sloužit pro objíždění tohoto místa mostní provizorium v těsné blízkosti stávajícího objektu.

Podrobnosti o této stavbě obsahovala tisková zpráva ŘSZK ze dne 25. 9. 2017.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.