Náměstek hejtmana kontroloval silniční stavby na Vsetínsku

Okres Vsetín - Stává se již tradicí, že náměstek hejtmana Ing. Pavel Botek čas od času vyjíždí v doprovodu ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislava Malého do terénu a přímo na místě se seznamuje s aktuálním stavem rozpracovaných nebo dokončovaných silničních staveb. Jejich poslední kontrolní cesta v úterý 27. listopadu vedla na Vsetínsko.

První zastávkou se stala obec Hovězí. Od loňského roku zde probíhala s využitím evropských dotací stavební úprava silnice II/487 v celkové délce 1 544 metrů se zhotovitelskou cenou kolem 25 milionů korun. „Rekonstrukce silnice je dokončena, obec ještě dodělává chodníky podél silnice. Částečná uzavírka a řízení dopravy světelným signalizačním zařízením už skončily," konstatoval Bronislav Malý. U této stavby docházelo k tvoření dlouhých kolon, které měly za následek i stížnosti řidičů v době uzavírky. Ředitel Malý ujistil náměstka Botka, že ŘSZK jako investor a zadavatel staveb bude ještě důsledněji koordinovat souběh připravovaných staveb a pečlivě řešit organizaci dopravy během výstavby.

Představitel kraje a ředitel ŘSZK potom věnovali krátce pozornost také úseku silnice II/487 z Hovězí do Huslenek. „Informoval jsem náměstka, že tuto část silnice o délce asi 980 metrů plánujeme rekonstruovat v roce 2019. Budeme zde investovat přibližně 96 milionů korun. Bohužel to s sebou přinese i v příštím roce nutnost částečné uzavírky a čekání motoristů u semaforů," řekl Bronislav Malý.

Třetí místo na silnici II/487, kde se zástupci kraje a ŘSZK zastavili, byl Nový Hrozenkov. Tady byla letos zahájena rekonstrukce úseku o délce 2,4 kilometru včetně dvou mostních objektů. Setkali se zde mimo jiné se starostkou městyse Bc. Stanislavou Špruncovou. Stavební firmě Colas CZ se již podařilo postavit nový most a rekonstruovat asi 500 metrů silnice. Obec zajišťuje pokládku chodníků. Zbytek úseku, směrem do centra obce, přijde na řadu podle harmonogramu stavby v příštím roce. Cena stavby podle smlouvy o dílo činí 36,3 milionu korun. Náměstek hejtmana vyjádřil své uspokojení nad skutečností, že další část této důležité dopravní trasy v údolí Vsetínské Bečvy bude ve výborném stavu.

Důležitou stavbou, která se v těchto dnech dokončuje a která zajímala hejtmanova náměstka, byla rekonstrukce silnice II/481 z Velkých Karlovic směrem k osadě Jezerné. Také tato stavební akce v hodnotě kolem 64 milionů korun získala evropskou dotaci v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Úsek je dlouhý 2,7 kilometru a nacházejí se na něm rovněž dva mosty. Zakázka pro ŘSZK je prakticky dokončena, v roce 2019 zde budou pokračovat ještě některé práce obce. Podél silnice se buduje cyklostezka. Na stavbě probíhal kontrolní den, kterého se kromě Pavla Botka a Bronislava Malého zúčastnil za zhotovitele ředitel firmy Strabag Ing. Adam Beneš a starosta i místostarosta Velkých Karlovic.

„Prohlédli jsme si i navazující úsek, na kterém bude pokračovat oprava silnice II/481 z osady Jezerné dál na Soláň. Tuto část již projekčně připravujeme. Předpokládáme, že v březnu příštího roku bychom mohli předložit žádost o spolufinancování této stavební akce v rámci IROP," uvedl ředitel Bronislav Malý.

Posledním stanovištěm kontrolní jízdy hejtmanova náměstka byla v úterý 27. listopadu rekonstrukce průjezdního úseku silnice II/437 v Ratiboři. V této části vsetínského okresu se opravuje silnice o délce 3,7 kilometru s celkovými náklady 52,6 milionu korun (opět se spolufinancováním v rámci IROP). Práce na vozovce zde právě skončily, pracovníci zhotovitele ještě dosypávali krajnice mimo zastavěnou část obce. Jak upřesnil starosta Martin Žabčík, obec zde bude v roce 2019 pokračovat s výstavbou chodníků.

„Je potěšující, že se podařilo dokončit silniční stavby v dobré kvalitě a na mnoha místech už skončila nebo končí jistě nepříjemná dopravní omezení. Můžeme být rádi, že nám na podzim přálo také počasí a až do poloviny listopadu se dalo na stavbách celkem bez omezení pracovat. Osobně mi záleží na stavu silnice II/487, která vede údolím Vsetínské Bečvy do oblasti Javorníků, Vsetínských vrchů a k hranici se Slovenskem. Za poslední roky se stav této trasy podstatně zlepšil. Prostřednictvím ŘSZK se do této silnice od roku 2004 investovalo téměř 650 milionů korun. Dva zbývající úseky na této trase opravíme v příštím roce a v roce 2020," uzavřel kontrolní den na silnicích Vsetínska náměstek hejtmana Pavel Botek.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.