ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Další průtrž mračen: škody na silnicích ale nebudou velké

18.08.2011 08:28

Zlínsko - Proudy vody, kterou na Zlínsku při průtrži mračen v pondělí 15. srpna 2011 večer nestačila odvádět kanalizace, zaplavily na několika místech i krajské silnice. Tentokrát se však zdá, že škody na krajském silničním majetku nebudou velké.

Silný proud vody, valící se z lesa, strhával hlínu, listí, větve, štěrk i drobnější kamení a stékal například po silnici z kopce od Petrůvky ke křižovatce se silnicí II/492 nad Luhačovickou přehradou. Na silnici a v křižovatce zůstalo několik kubíků nánosů, které museli odstraňovat s nezbytnou technikou pracovníci Správy a údržby silnic Zlínska.

Voda z rozvodněného potoka se nebezpečně zakusovala do silnice III/4921 v obci Sehradice. Po podrobnějším prozkoumání zasaženého místa se však zdá, že zde došlo pouze k poškození chodníku a vozovka zůstala téměř nedotčena. Drobnější poškození obrusné vrstvy vozovky objevili silničáři jen v okolí dešťových vpustí, kterými za průtrže mračen proudila voda opačným směrem.

„Některé povodňové škody na silnicích se však mohou projevit až s odstupem času. Může se stát, že voda skrytě podemele vozovku a k popraskání či destrukci jejího povrchu dojde až později za běžného provozu," poznamenal ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je majetkovým správcem komunikací II. a III. třídy, Ing. Bronislav Malý. Zatím škody po posledním dešti dosahují řádově desetitisícových částek. Tyto náklady ŘSZK zaplatí ze svých provozních prostředků, ovšem na úkor některých běžných oprav, které by se jinak za tyto peníze mohly realizovat.

„Velká voda nás na silnicích začíná trápit a způsobovat škody příliš často. Větší či menší povodňové škody musíme řešit už každoročně," dodal Bronislav Malý.

 


Předchozí velká voda

15. 07. 2011 - Silničáři sečetli škody po velkém dešti

 


Počet přístupů: 4267, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS