ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silnice kolem Ludkovické přehrady je opět průjezdná

01.09.2011 16:38

Rekonstruovaná silnice III/49024 Ludkovice - Provodov / foto: Vojtěch CekotaLudkovice, Provodov - Z Ludkovic do Provodova mohou jezdit motoristé od 1. září 2011 opět přímou cestou po silnici III/49024 kolem vodní nádrže a přes osadu Pradlisko. Tento silniční úsek, který se déle než rok rekonstruoval a byl pro běžnou dopravu uzavřen, opět slouží automobilistům a nabízí vyšší kvalitu jízdy i vyšší ochranu vodárenské nádrže, než tomu bylo dříve.

Rekonstrukce silnice III/49024 mezi Ludkovicemi a Pradliskem začala na jaře 2010, přípravné práce už koncem roku 2009. Cílem této investice v hodnotě 87 milionů korun je zvýšení ochrany zdroje pitné vody - Ludkovické přehrady. Silnice měla dostat takové technické zabezpečení, aby se minimalizovalo riziko, že by se v případě havárie vozidla a úniku provozních kapalin mohly dostat škodlivé látky do vodní nádrže. Původní komunikace byla již v havarijním stavu. Investorem stavby bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje. Významnou část nákladů - téměř 50 procent - tvořila dotace ministerstva financí z programu na ochranu vod.

Rekonstruovaná silnice III/49024 Ludkovice - Provodov / foto: Vojtěch CekotaStavba silnice spočívala v částečné výměně konstrukčních vrstev komunikace a v recyklaci vozovky za studena na místě. Celková délka úpravy činila přibližně 4,3 kilometru. Součástí stavby byla též úprava sjezdů a napojení místních komunikací, osazení ocelových svodidel a vybudování opěrných zdí ve čtyřech úsecích komunikace. Nová vozovka kolem přehrady má šířku 6 metrů, živičný povrch, upravené krajnice i příkopy, nové dopravní značení.

Zhotovitelem stavby bylo sdružení firem Vodohospodářské stavby Javorník-CZ, s. r. o., Veselí nad Moravou, a Eurovia CS, a. s., závod Zlín. Po dobu stavebních prací byla silnice uzavřena pro běžný silniční provoz. Objízdná trasa vedla z Ludkovic přes Březůvky a Provodov.


Předchozí tiskové zprávy na toto téma

19. 03. 2010 - Začala oprava silnice kolem Ludkovické přehrady
20. 04. 2009 - Pro ochranu pitné vody v Ludkovicích

 

 


Počet přístupů: 5294, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS