ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Zatím jen minimum zimních výjezdů silničářů

18.11.2011 13:42

Zlínský kraj - Nástup zimního počasí se sněhem a teplotami pod bodem mrazu je letos velmi pozvolný. Během první poloviny listopadu silničáři nemuseli odhrnovat žádný sníh a také množství úseků silnic, které potřebovaly posyp, bylo minimální.

„Všechny dispečinky zimní údržby drží od začátku listopadu pohotovost a posílají hlášení do celostátního informačního systému. Dispečeři sledují předpovědi počasí. Povětrnostní situace však byla taková, že výjezdů techniky zimní údržby téměř nebylo zapotřebí," konstatoval provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka. Přesto varuje. V noci už na některých místech mrzne. Na vozovkách může namrzat vlhkost nebo voda vysrážená z klesající mlhy. „Se zvláštní opatrností by v tomto období měli řidiči projíždět úseky silnic v blízkosti vodních toků nebo mosty. Platí to zejména v ranních hodinách, ale na zastíněných místech se namrzlý povrch může udržet po celý den," zdůrazňuje náměstek.

Pokud je předpoklad, že by k namrzání vozovek mohlo docházet, dispečeři projíždějí po silnicích, monitorují situaci a v případě potřeby posílají do terénu posypové vozy. Pokud se namrzlý povrch objeví nahodile, měli by o tom motoristé sami informovat dispečink zimní údržby.

Silničáři si v první polovině listopadu mohli dovolit ponechat ještě část techniky s letními nástavbami a využít pracovníky i vozidla k letním činnostem. Čistily se příkopy, žlaby a krajnice, na některých místech silničáři zajišťovali i lokální vysprávky vozovek.

 


 

Předchozí tisková zpráva na toto téma

31. 10. 2011 - Nastává čas zimní údržby silnic
 

 


Počet přístupů: 4012, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS