ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Valašsko získalo pět kilometrů kvalitní vozovky

30.11.2011 15:09

Nová okružní křižovatka ve Velkých Karlovicích / foto: ŘSZKVelké Karlovice - Dva roky trvající velká rekonstrukce silnice II/487 ve Velkých Karlovicích byla úspěšně dokončena na konci měsíce října 2011. Tato atraktivní rekreační část Valašska získala 5,138 kilometru rekonstruované silnice, okružní křižovatku a tři rekonstruované a tři zcela nové mosty. Vše v hodnotě téměř 227,5 milionu korun.

„Je to naše finančně největší investiční akce dokončená v tomto roce. Věřím, že budou mít z nové silnice radost místní občané i návštěvníci tohoto regionu," řekl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Součástí rekonstrukce silnice (stavba se nazývala Nový Hrozenkov - Podťaté, I - Velké Karlovice) bylo rovněž vybudování nové nábřežní zdi, účelové odvodnění komunikace, úpravy napojení silnic II. a III. třídy, nutné přeložky sítí a dopravní značení. Zhotovitelem stavby bylo sdružení Alpine Bau CZ, s. r. o., Valašské Meziříčí a Strabag, a. s., Praha. Pětaosmdesát procent nákladů pokryje dotace Evropské unie z Regionálního operačního programu Střední Morava, pět procent z ceny činí dotace ze státního rozpočtu a zbylých deset procent tvoří vlastní prostředky z rozpočtu kraje. Obec Velké Karlovice zajistila navazující výstavbu chodníků, vjezdů, sjezdů a autobusového terminálu.

Rekonstruovaná silnice II/487 ve Velkých Karlovicích / foto: ŘSZK

„V oblasti Velkých Karlovic se plánuje významná silniční investiční akce i v nejbližší budoucnosti. Rada Zlínského kraje už schválila investiční záměr na rekonstrukci navazující silnice III/48712, která je jedinou přístupovou komunikací do místní části Velkých Karlovic s názvem Bzové," informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd, zodpovědný za oblast dopravy. Tato další stavba v hodnotě asi 40 milionů korun se má uskutečnit v letech 2012 - 2013.

Tisková zpráva vydána ve spolupráci s KÚ ZK

Další fotografie dokončené stavby

Rekonstruovaná silnice II/487 ve Velkých Karlovicích / foto: ŘSZK  Rekonstruovaná silnice II/487 ve Velkých Karlovicích / foto: ŘSZK  Rekonstruovaná silnice II/487 ve Velkých Karlovicích / foto: ŘSZK

Rekonstruovaná silnice II/487 ve Velkých Karlovicích / foto: ŘSZK

 


 

Předchozí tiskové zprávy na toto téma

04. 05. 2010 – Rekonstrukce silnice ve Velkých Karlovicích
24. 03. 2011 – Pokračují stavební práce ve Velkých Karlovicích

 

Logo

 

 


Počet přístupů: 750, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS