ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Do krajských silnic dali zastupitelé 579 milionů

14.12.2011 17:39

Zlínský kraj - O přidělení finančních prostředků ve výši 579,130 milionu korun pro příspěvkovou organizaci Ředitelství silnic Zlínského kraje rozhodli na svém zasedání 14. prosince 2011 při projednávání rozpočtu krajští zastupitelé. Z toho 165 milionů je určeno na investice. Je to o 40 milionů víc než pro rok 2011.

Provozní prostředky ve výši 414 mil. Kč slouží na opravy, letní a zimní údržbu, odpisy silnic a mostů i majetkovou správu ŘSZK.

„Stavební práce na silnicích II. a III. třídy včetně oprav nebo výstavby nových mostů patří mezi priority kraje. Posílením částky na investice chceme poskytnout zejména dostatečnou finanční spoluúčast na čtyřech velkých stavbách, u kterých je podána žádost na spolufinancování z prostředků Evropské unie v rámci 26. výzvy Regionálního operačního programu Střední Morava," řekl náměstek hejtmana Ing. Jaroslav Drozd. Zatímco v minulých letech pokrýval příspěvek z ROP 85 procent uznatelných nákladů těchto staveb, nyní už je to jen 75 procent.

S přidělenými prostředky z krajského rozpočtu bude moci ŘSZK zahájit v příštím roce 19 investičních staveb v celkové hodnotě 752 milionů korun. Největšími z nich, u kterých byly podány žádosti na podporu z ROP, jsou:

  • rekonstrukce silnice II/432 v úseku Cetechovice-Střílky za odhadovanou cenu 56 milionů korun,
  • výstavba jihovýchodního obchvatu Holešova s odhadovanou cenou 383 milionů korun,
  • 3. etapa rekonstrukce silnice II/487 Nový Hrozenkov-Podťaté, část Bzové, za 41 milionů korun,
  • výstavba nového silničního úseku II/150 u Bystřice pod Hostýnem za 67 milionů korun.

Z prostředků EU, tentokrát ale z programu přeshraniční spolupráce, by měla být podpořena také významná rekonstrukce silnice III/50736 u Nedašovy Lhoty.

Úplný přehled všech devatenácti plánovaných staveb ŘSZK zahajovaných v roce 2012 je zveřejněn na internetových stránkách www.rszk.cz.

„Do roku 2012 nám nepřechází žádná rozestavěná stavba. Tentokrát máme na konci roku všechny investiční akce stavebně i finančně dokončeny," konstatoval ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Ředitelství silnic má ve svém střednědobém plánu zařazeno podstatně více staveb, které by byly prospěšné pro zlepšování stavu krajské silniční sítě. Řada z nich je projekčně připravena nebo jsou pro ně i vydána stavební povolení. „Pokud získáme finanční prostředky, jsme schopni velmi rychle vypisovat další zakázky a zahajovat realizaci staveb. Stavebních firem, které se o tyto zakázky ucházejí, je v poslední době nebývale velké množství. Pokud se nám podaří vysoutěžit stavby za nižší ceny a nějaké peníze tak ušetřit, dokážeme i během roku seznam investic rozšířit," dodal ředitel ŘSZK.

Tisková zpráva vydána ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 4662, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS