ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silnice Mladcová – Racková bude kolaudována

10.10.2012 15:05

Zlín, Racková - Loňská rozsáhlá rekonstrukce silnice III/49016 mezi zlínskou městskou částí Mladcová a obcí Racková bude v nejbližších dnech završena řádnou kolaudací. Z důvodu bezpečnosti silničního provozu bylo na této komunikaci rozhodnuto o zákazu vjezdu vozidel delších než 12 metrů. V několika nepřehledných zatáčkách platí ze stejného důvodu omezení rychlosti.

Opravená silnice III/49016 Mladcová - Racková / foto: V. Cekota

Ředitelství silnic Zlínského kraje rekonstruovalo tuto silnici v délce 3,8 kilometru na podzim roku 2011. Ve zkušebním provozu byla tato silnice pro motoristy zprovozněna již na konci října 2011. „V dalším období však probíhala jednání o stanovení trvalého režimu na této silnici a nezbytných dopravních omezeních. Silnice dostala nový kvalitní povrch, ale je poměrně úzká. V nepřehledném zalesněném terénu se značnými výškovými rozdíly je na trase několik oblouků s malými poloměry, což neumožňuje bezpečný průjezd všech vozidel a bez omezení rychlosti," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Omezení délky projíždějících vozidel na silnici III/49016 / foto: V. Cekota

Výsledné řešení se hledalo delší dobu. Byly pořízeny odborné posudky dopravních odborníků. Nakonec bylo rozhodnuto vyloučit z této silniční trasy vozidla delší než 12 metrů. V několika zatáčkách musela být odstraněna střední dělicí čára vodorovného dopravního značení a v těchto místech byly naopak doplněny čáry na okrajích komunikace. Současně byla v těchto úsecích dopravním značením omezena maximální rychlost na 30 kilometrů v hodině. „To dává záruku, že například i dva autobusy o délce 12 metrů se zde mohou bezpečně míjet. Musí však v těchto zatáčkách částečně přejíždět i do opačné poloviny vozovky - proto se odstraňovala souvislá dělicí čára," upřesnil ředitel ŘSZK. Pro lepší výhled řidičů bude ještě v jedné ze zatáček vykáceno několik nejbližších stromů.

Omezení rychlosti v obloucích na silnice III/49016 / foto: V. Cekota

Rekonstrukce silnice Mladcová - Racková stála 20,056 milionu korun. Zhotovitelem stavby byla firma SKANSKA, a. s., závod Brno. Pokud by měla mít tato silnice po rekonstrukci technické parametry, které by umožňovaly průjezd všech vozidel bez jakéhokoli omezení, znamenalo by to neúměrné prodražení stavby a oddálení opravy o řadu let. Muselo by se jednat o výkupech pozemků v okolí silnice s větším počtem vlastníků, kácely by se další stromy, musel by se překládat dálkový telekomunikační kabel, byly by nezbytné rozsáhlé zemní práce. „Vzhledem k tomu, že nejde o hlavní silniční spojení mezi Zlínem a Holešovem, dali jsme přednost rychlejší opravě se zmíněnými omezeními provozu," dodal ředitel Bronislav Malý.

 


Předchozí tiskové zprávy na toto téma

14. 09. 2011 - Oprava silnice Mladcová - Racková právě začíná
09. 08. 2011 - Silnici mezi Mladcovou a Rackovou čeká rozsáhlá rekonstrukce

 

 


Počet přístupů: 4458, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS