ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Po obchvatu Holešova se začne jezdit o dva měsíce dříve

27.08.2013 07:05

AKTUALIZOVÁNO 30. 8. 2013 - doplněny fotografie otevřeného obchvatu
AKTUALIZOVÁNO 11. 12. 2013 - doplněn poslední odstavec zprávy
Holešov - Zkrátit původně plánovaný termín objížďky mezi Holešovem a Dobroticemi o dva měsíce se podařilo zhotovitelům stavby obchvatu z firem EUROVIA CS, a. s., Praha, STRABAG, a. s., Praha a KKS, spol. s r.o., Zlín. Motoristé začnou po novém obchvatu jezdit už 30. srpna 2013.

Nově otevřený obchvat Holešova / foto: V. Cekota

Úplná uzavírka silnice spojující Holešov a Dobrotice byla plánována až do konce října 2013. Zhotovitelům se však podařilo stavbu jihovýchodního Holešova natolik uspíšit, že po ní budou moci motoristé začít projíždět v obou směrech už od 30. srpna 2013. Zahájení provozu bude předcházet mimořádná prohlídka stavby, která se uskuteční ve čtvrtek 29. srpna ve 13 hodin.„Zhotovitel vyšel vstříc našemu požadavku a uvede obchvat do zkušebního provozu o dva měsíce dříve, než se původně plánovalo. Pro motoristy i pro obyvatele obcí, přes které vedly objízdné trasy, je to jistě příznivá zpráva. Jsme rádi, že se obchvat podaří zprůjezdnit ještě před začátkem nového školního roku," řekl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Nově otevřený obchvat Holešova / foto: V. CekotaJihovýchodní obchvat Holešova, který bude označen jako silnice II/490, propojí silnici II/438, která směřuje do Holešova od Bystřice pod Hostýnem s okružní křižovatkou na okraji holešovské průmyslové zóny a silnicí směřující do Zlína. Jde o zcela novou silnici postavenou na „zelené louce". Je dlouhá 3,8 kilometru. Obchvat je tvořen dvěma jízdními pruhy. Celková šířka komunikace včetně krajnic činí 9,5 metru. Součástí obchvatu je i nadjezd přes železniční trať s násypy o výšce až 8 metrů nad okolním terénem.

Obchvat vyloučí ze středu města tranzitní doprava ve směru Zlín - Bystřice pod Hostýnem. Ještě výraznějšího efektu bude dosaženo po realizaci rychlostní komunikace R49 v úseku Hulín - Holešov, kdy bude vyloučena ze středu města i tranzitní doprava ve směru Hulín - Bystřice pod Hostýnem.

Nově otevřený obchvat Holešova / foto: V. CekotaV době zkušebního provozu ještě nebude otevřena spojnice z obchvatu do ulice Partyzánské v Holešově. Osobní automobily ve směru od Dobrotic směřující do Holešova pojedou po obchvatu až na křižovatku se silnicí, která vede od obce Žopy, a po ní sjedou po ulici Bezručově do centra města. Nákladní automobily budou používat až silnici od obce Přílepy a budou vjíždět do Holešova po ulici Osvobození.

Plný provoz s otevřením sjezdu do Partyzánské ulice bude umožněn na přelomu října a listopadu 2013. Dílčí dokončovací a terénní práce budou na stavbě obchvatu pokračovat až do jara 2014.
„Hned po zprovoznění obchvatu uskutečníme podrobnější prohlídku dosavadních objízdných tras a ještě před zimou vyspravíme vážnější poruchy. V rozpočtu stavby obchvatu se na tyto nezbytné opravy objízdných tras počítalo s částkou asi 4 miliony korun," dodal Bronislav Malý.

Smluvní cena za celou stavbu obchvatu činila 291,6 milionu korun. Ze 75 procent bude spolufinancována z evropských fondů v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava. Jde o největší investiční stavbu v historii ŘSZK (od r. 2001).

Od listopadu 2013 je stavba obchvatu Holešova plně zprovozněna včetně napojení ulice Partyzánské. Během listopadu a začátkem prosince 2013 zhotovitel stavby rovněž opravil objízdnou trasu přes Tučapy, Prusinovice, která byla využívaná během úplné uzavírky mezi Holešovem a Dobroticemi v době výstavby obchvatu.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


 

Předchozí tiskové zprávy k této stavbě

12. 10. 2012 - Zhotovitel pracuje na stavbách mostů budoucího obchvatu Holešova
26. 07. 2012 - Práce na obchvatu Holešova se rozběhly
04. 05. 2012 - Největší investiční stavba ŘSZK byla zahájena

 

 

Logo

 

 


Počet přístupů: 840, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS