ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Začíná stavba na silnici II/495 v Bylnici

09.03.2011 15:19

Brumov-Bylnice - Na začátku jarního období, když se chýlí ke konci zimní údržba silnic, se začínají každoročně rozbíhat nové investiční stavby na silnicích II. a III. třídy. První nově zahajovanou stavbou je pro Ředitelství silnic Zlínského kraje výstavba nového mostu přes železniční trať a směrová úprava silnice č. II/495 u Brumova-Bylnice. Zhotovitelem této stavby je společnost KKS, s. r. o., Zlín a smluvní cena za tuto zakázku činí 76 228 tisíc korun.

Starý most v Bylnici / foto ŘSZKStávající most ev. č. 495-045 přes železniční trať Bylnice – Horní Lideč bude demontován a na jeho místě – s mírným posunem pro napřímení silnice – bude postaven nový mostní objekt. Délka přemostění činí 22 metrů. Současně bude rekonstruována a směrově upravena silnice II/495 v úseku dlouhém 892 metrů. Vozovka bude v celé rekonstruované délce rozšířena na 8 metrů. Součástí stavby je rovněž oprava mostu 495-046 přes vodní tok.

Původní most přes železniční trať je ve velmi špatném stavebním stavu (hodnocení stupněm 6 na sedmibodové stupnici), měl omezenou únosnost na 27 tun, jediné vozidlo 40 tun. Prostorové uspořádání na mostě bylo nevyhovující, toto místo bylo pro motoristy nepřehledné.

Tato stavba bude představovat poměrně výrazný zásah do dopravního systému na jihovýchodním Valašsku. Předpokládá se, že v termínu od 11. dubna až do konce srpna 2011 bude v tomto místě platit úplná uzavírka. Relativně dlouhá objízdná trasa bude vedena přes Slavičín, Vlachovice-Vrbětice, Valašské Klobouky. Pouze pro osobní automobily s hmotností do 3,5 tuny bude vybudována provizorní objízdná trasa se světelnou signalizací. Tato trasa povede po panelové komunikaci od silnice II/495 přes zemědělskou půdu a po provizorním mostě přes vodní tok do Bylnice, ve které motoristé použijí místní komunikace. Vybudování zmíněné provizorní objízdné trasy je možné díky vstřícnosti majitelů pozemků v této lokalitě.

Stavba zasáhne také do linkové autobusové dopravy. V některých případech budou moci cestující místo dlouhé objížďky přes Vlachovice-Vrbětice přestoupit ve Štítné nad Vláří z autobusu na vlak, projet uzavřený úsek železnicí do Bylnice a v Bylnici opět přestoupit na autobus. Během demolice stávajícího a montáže nového mostu budou nutné také výluky vlaků, a to v termínech: 26. 4. – 1. 5. (výluka společná se SŽDC), 21. – 22. 6., 23. – 25. 6. (v noci), 27. – 30. 7. ( v noci).

Ve věci stanovení termínů uzavírek se uskutečnilo 4. března 2011 jednání na radnici v Brumově-Bylnici. Kromě zástupců ŘSZK a brumovské radnice se jej zúčastnili také starostové okolních obcí a zástupce Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje. Všichni zúčastnění akceptovali návrh objízdných tras a zajištění veřejné dopravy.   

Definitivní ukončení stavby je stanoveno až na polovinu února 2012. K zprovoznění tohoto úseku pro motoristy však dojde už na začátku září 2011.

Tisková zpráva zpracována ve spolupráci s KÚ Zlínského kraje

 

Logo

 


Počet přístupů: 4426, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS