ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Na silnicích už se uklízí. Brzy začne letní pohotovost

26.03.2014 09:22

Zlínský kraj - Úklid po zimě začal letos na krajských silnicích s ohledem na počasí už v polovině března. Přestože ještě oficiálně trvá období zimní pohotovosti, na silnicích se už uklízí a brzy začnou i jarní lokální a plošné vysprávky. Od 1. dubna bude fungovat také tzv. letní pohotovost silničářů.

„Počasí nám letos dovolilo zahájit úklid na silnicích nezvykle brzy. Už od začátku března pracovníci organizací Správa a údržba silnic čistí příkopy a uklízejí okolí silnic II. a III. třídy, které byly přes zimu posypávány pouze chemicky," uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka. I kdyby ještě napadl sníh a muselo se sypat, u chemicky ošetřovaných vozovek zbytky z posypu nezůstávají a úklidové práce by tak nebyly znehodnoceny. U vozovek, kde se aplikuje posyp inertními materiály, silničáři ještě pro jistotu pár dnů počkají. Zde se totiž po zimě odklízejí i zbytky posypové drti, která zůstává na okrajích komunikací. Předpovědi meteorologů však naznačují, že období sněhu a ledu už je - aspoň v nížinách - pro tento rok definitivně za námi.

Silničáři postupně uklidí všechny silnice II. a III. třídy a zahájí na nich provádění lokálních vysprávek výtluků, které vznikly v zimním období. V porovnání s jinými roky je jich však, vzhledem k velmi mírné zimě, výrazně méně.

Od 1. dubna už nebudou silničáři držet nepřetržitou službu na dispečincích zimní údržby. Nastává období tzv. letní pohotovosti. Letní pohotovost je držena pro zajištění bezpečnosti silničního provozu, zejména po dopravních nehodách, živelných pohromách, v případě vzniku polomů a jiných nepředvídatelných událostí. Nezbytné práce budou zajišťovat příslušné organizace Správy a údržby silnic s okresní působností. Budou operativně řešeny případné vzniklé problémy na silniční síti, zejména označení překážek silničního provozu přechodným dopravním značením. Likvidace následků, které snesou odkladu, bude prováděna nejbližší pracovní den po nahlášení a označení příslušných míst v terénu.

Kdy a na koho se obracet

V pracovní době, tj. od 6 do 14.30 hodin pracovních dnů, budou neodkladné zásahy zajišťovat vedoucí jednotlivých středisek SÚS. Kontaktními osobami pro hlášení jsou dispečeři letní pohotovosti (viz tabulka níže). V případě nemožnosti spojení s telefonem letní pohotovosti může být kontaktován výrobní náměstek příslušné SÚS.

Mimo pracovní dobu, tj. od 14.30 do 6 hodin pracovních dnů a po celých 24 hodin v sobotu, neděli a státní svátky, budou neodkladné práce zajišťovat určení dispečeři letní pohotovosti podle rozpisu jednotlivých SÚS. Kontaktní telefony pro hlášení jsou uvedeny v tabulce níže.
Pohotovost v období od 1. dubna do 31. října drží pro silnice II. a III. třídy v každém okrese vždy jeden pracovník SÚS.

Společnosti zajišťující letní pohotovost a kontakt na dispečery

 

ÚzemíSÚSDispečer letní pohotovosti
okres KM Kroměřížska mobil: 602 507 964
okres UH Slovácka mobil: 733 410 101
okres VS Valašska mobil: 603 542 167
okres ZL Zlínska mobil: 602 436 601

 


Počet přístupů: 3969, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS