ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Přestavba dalšího mostu: Boršice u Blatnice

29.04.2015 16:23

Boršice u Blatnice - Z dalšího mostu, který je nyní ve velmi špatném technickém stavu (stupeň hodnocení 6), se letos stane kvalitní most ve stavu bezvadný (hodnocení 1). Jde o most ev. č. 4956-2 v blízkosti Boršic u Blatnice na Uherskohradišťsku. Rekonstrukce přijde na 4,3 milionu korun.

Současný stav, důvody stavby

Původní most 4956-2, Boršice u Blatnice / foto: archiv ŘSZKStav nosné konstrukce je velmi špatný (stupeň hodnocení 6).

Popis prací

Předmětem díla je rekonstrukce mostu ev. č. 4956-2 mezi městem Hluk a obcí Boršice u Blatnice na silnici III/4958. Stávající nosnou konstrukci tvoří monolitická železobetonová trámová deska, která bude nahrazena novou železobetonovou deskou uloženou prostřednictvím vrubových kloubů na úložné prahy. Stávající opěry a založení zůstane zachováno. Skrze opěry se zřídí mikropiloty, jejichž hlavy se zabetonují do nových úložných prahů. Stávající nábřežní zídky budou opraveny, částečně přezděny, přespárovány a budou na nich provedeny nové římsy. Délka stavební úpravy komunikace včetně mostu bude 50 metrů.

Zhotovitel, cena, termín

Zhotovitelem stavby je firma Strabag, a. s., Praha. Smluvní cena za tuto zakázku činí 4,344 milionu korun. Stavba má přislíbeno spolufinancování z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Výše dotace může činit až 95 procent uznatelných nákladů. Podle uzavřené smlouvy o dílo budou stavební práce probíhat v termínu od 4. května do 31. srpna 2015.

Uzavírky

Zákres stavby do mapyStavební práce na mostě budou prováděny za úplné uzavírky, úsek Hluk - Boršice u Blatnice bude v délce cca 6,8 kilometru neprůjezdný. Doprava bude po dobu výstavby převedena na objízdnou trasu v Hluku po silnici II/495 směr Dolní Němčí, dále II/498 směr Slavkov a I/54 směr Boršice u Blatnice o celkové délce přibližně 12 kilometrů, a to včetně vozidel integrovaného záchranného systému. Pro pěší zřídí zhotovitel na návodní straně mostu provizorní lávku.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Logo

 


Počet přístupů: 2904, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS