ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Stav povrchu krajských silnic se během roku mírně zlepšil

12.10.2015 17:49

Zlínský kraj - Dobrou zprávu pro motoristy ve Zlínském kraji přináší nové hodnocení stavu povrchu vozovek silnic II. a III. třídy. V porovnání s loňským i předloňským rokem se mírně zlepšilo. Průměrná známka hodnocení se z hodnoty 3,61 snížila na hodnotu 3,58. Zvýšil se i podíl vozovek ve výborném stavu.

Ředitelství silnic Zlínského kraje zadává každoročně nezávislé hodnocení stavu povrchu vozovek II. a III. třídy (tedy silnic ve vlastnictví Zlínského kraje) u specializované firmy PavEx Consulting Brno. Letošní hodnocení bylo zpracováno k 30. září 2015.

Stav povrchu vozovek se hodnotí podle kritérií daných technickým předpisem TP 87. Vozovky jsou podle svého technického stavu zařazovány do pěti skupin: 1 - výborný stav, 2 - dobrý stav, 3 - vyhovující stav, 4 - nevyhovující stav, 5 - havarijní stav. Průměrné hodnocení za celý kraj dosahuje lepší hodnoty než v minulém a předminulém roce, kdy bylo vypočteno na 3,61. Nyní se průměrná „známka" hodnocení zlepšila na 3,58. Rozdíly mezi jednotlivými okresy nejsou velké: okres Kroměříž 3,50, okres Uherské Hradiště 3,66, okres Vsetín 3,61 a okres Zlín 3,57.

Bylo hodnoceno 1 760 kilometrů krajských silnic II. a III. třídy. Známku „výborný" získalo 241 kilometrů silnic, což je 14 procent krajské silniční sítě (loni jen 174 km; 10 %). Stále však zůstává značné procento vozovek hodnocených jako havarijních - letos 40 procent krajské silniční sítě, tj. 713 kilometrů (loni 710 km).

„Při pohledu na vývoj průměrné známky lze říci, že se celkový stav povrchu vozovek charakterizovaný průměrnou známkou zlepšil, letos zejména díky investicím do oprav silnic III. třídy. To bylo umožněno mimo jiné i poskytnutými dotacemi ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jestliže jsme v tomto roce mohli vložit do rekonstrukcí a oprav krajských silnic celkem zhruba 770 milionů korun a vedlo to k mírnému zlepšení celkového stavu vozovek, je předpoklad, že pokud bychom podobné prostředky investovali i v dalších letech, mohl by trend zlepšování stavu krajských silnic pokračovat," řekl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Některé podrobnosti, tabulky a grafy z posledního hodnocení stavu povrchu vozovek jsou dostupné na samostatné internetové stránce ŘSZK.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 2404, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS