ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Skončila poslední letošní stavba ŘSZK: propustek v Hutisku-Solanci

21.12.2015 16:14

Hutisko-Solanec - Poslední investiční stavbou, kterou letos dokončili silničáři na krajské silniční síti, se stal propustek na silnici mezi obcemi Vigantice a Hutisko-Solanec. V polovině prosince 2015 zde již skončila všechna dopravní omezení a nový propustek v hodnotě 8,7 milionu korun plně slouží silničnímu provozu.

Nový propustek u Hutiska-Solance / foto: P. Zedková

Předmětem díla byla přestavba původního mostního objektu na nový propustek. Přestavba spočívala v odstranění původní nosné deskové konstrukce propustku a vybudování nového propustku z železobetonových trub s monolitickými železobetonovými čely a šikmými křídly. Nad propustkem byla zřízena nová konstrukce silnice v celkové délce 20 metrů. V rámci úpravy propustku bylo provedeno rovněž odvodnění komunikace a opevnění a stabilizace koryta toku v blízkosti propustku.

Zhotovitelem stavby byla firma VAST TERCIA, spol. s r. o., Valašské Meziříčí. Konečná cena za tuto zakázku činí 8,722 milionu korun (vč. DPH). Stavba byla spolufinancována z prostředků EU v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava (53. výzva). Výše dotace by měla dosáhnout 85 procent uznatelných nákladů.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

10. 07. 2015 - Peníze z ROP pomohou obnovit propustek u Hutiska

 

Logo

 


Počet přístupů: 800, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS