ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silnice z Ludkovic do Provodova musela být uzavřena kvůli sesuvu

23.02.2016 17:51

Ludkovice, Provodov - Kvůli sesuvu půdy v těsné blízkosti silnice z Ludkovic-Pradliska do Provodova policisté v neděli 21. února 2016 odpoledne uzavřeli tento silniční úsek veškerý provoz. Pro všechny druhy vozidel zde platí objízdná trasa přes Ludkovice a Březůvky.

Zřejmě v souvislosti s deštivým počasím předchozích dnů a táním zbytků mokrého sněhu došlo v neděli 21. února 2016 k sesuvu svahu mezi silnicí III/49024, která vede z Ludkovic do Provodova, a vodním tokem. Terén se sesunul od okraje vozovky k Ludkovickému potoku, takže by bylo bez důkladného průzkumu nebezpečné tímto úsekem projíždět. Místo sesuvu je vzdáleno asi 200 metrů od odbočení místní komunikace k lokalitě Malenisko (poutní kostel). Na příkaz operačního důstojníka Policie ČR byla proto tato silnice v neděli kolem 17. hodiny uzavřena pro veškerý provoz. Byla vyznačena objízdná trasa po silnicích III/49025 z Pradliska do Ludkovic a dále po silnici III/49026 do Březůvek a po silnici III/49020 do Provodova.

„Hned v pondělí 22. února se na místě sesuvu uskutečnilo místní šetření za účasti zástupce Ředitelství silnic Zlínského kraje a silničního správního úřadu z Luhačovic. Dohodli jsme se na tom, jak budeme postupovat, abychom toto poškození silnice co nejdříve zabezpečili a obnovili na ní provoz," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Sesuv svahu na silnici III/49024 mezi Ludkovicemi a Provodovem / foto: ŘSZK Sesuv svahu na silnici III/49024 mezi Ludkovicemi a Provodovem / foto: ŘSZK

ŘSZK objedná odborný inženýrskogeologický průzkum svahu zasaženého sesuvem. Do doby jeho předběžných výsledků zůstane v platnosti současná úplná uzavírka silnice. Každý den bude prováděna mimořádná prohlídka silnice, aby se ihned zjistilo případné další zhoršení stavu, zejména vytváření trhlin na vozovce. V případě souhlasu geologa bude režim omezení dopravy upraven až do opravy sesuvu na průjezd v jednom jízdním pruhu, a to pouze pro osobní vozidla a linkové autobusy. Ostatní provoz vozidel by byl odkláněn na objízdnou trasu Ludkovice - Březůvky - Provodov. „Současně zahájíme projektovou přípravu stavební akce, která zajistí stabilitu silničního svahu," dodal ředitel ŘSZK.

Silnice III/49024 z Ludkovic do Provodova byla kompletně rekonstruována s dokončením stavby a zprovozněním v létě 2011. Vozovka je zde ve výborném stavu.

 

 


Počet přístupů: 3568, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS