ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Rekonstruovaný průtah obcí otevřeli v Počenicích

17.06.2016 16:26

Obnovený průtah II/428 v Počenicích / foto: V. CekotaPočenice - Více než jeden a půl kilometru rekonstruované silnice včetně jednoho přestavěného mostu získali obyvatelé obce Počenice-Tetětice na Kroměřížsku. Zhotovitel předal dokončenou stavbu Ředitelství silnic Zlínského kraje ve sjednaném termínu na začátku června 2016. Slavnostní otevření silničního průtahu společně s dalšími investicemi realizovanými v této obci se uskutečnilo 16. června.

Předmětem díla byla rekonstrukce silnice II/428 v průjezdním úseku obcí Počenice a kompletní přestavba mostu ev. č. 428-010. Součástí zakázky byla také výstavba části kanalizace o celkové délce 349 metrů, která navazuje na stavbu kanalizace realizovanou ve stejné době společností VaK Kroměříž.

U rekonstruovaného úseku silnice byla provedena nová konstrukce včetně sanace podloží v celé délce průjezdního úseku. Délka úseku včetně mostu je 1 610 metrů. Bylo vyřešeno odvodnění silnice podélným a příčným sklonem včetně vybudování nových dešťových vpustí, vznikly zde také dva zastávkové pruhy linkové osobní dopravy.

Původní most ev. č. 428-010 byl kompletně přestavěn. Nový most je jednopolový, jeho nosnou konstrukci tvoří monolitický železobetonový rám, založený na mikropilotách. Na mostovce je umístěna vybetonovaná monolitická římsa, do které bylo ukotveno ocelové zábradlí mostního typu se svislou výplní. Na mostě byl zřízen levostranný chodník. Délka přemostění je sedm metrů, délka celého mostu je 13,41 metru.

Souběžně se stavbou silnice a mostu probíhala i realizace dalších staveb obce Počenice-Tetětice (komunikace pro pěší a obruby, revitalizace centra obce a výstavba cyklostezky) a společností VaK (kanalizace) a E. ON (přeložky vedení nízkého napětí).

Zhotovitelem stavby byla firma GEOSAN GROUP, a. s., Kolín. Konečná cena za tuto zakázku činí 40,033 milionu korun. Stavební práce firma zahájila v červnu 2015.

Rekonstruovaný prutah II/428 v Počenicích / foto: V. Cekota Obnovený průtah II/428 v Počenicích / foto: V. CekotaObnovený průtah II/428 v Počenicích / foto: V. CekotaSoučástí průtahu je i rekonstruovaný most 428-010 / foto: V. Cekota

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

27. 05. 2015 - Kraj zaplatí rekonstrukci silnice v Počenicích

 

 


Počet přístupů: 2375, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS