ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

V Bělově hlásí: Hotovo

21.09.2016 13:59

Bělov - Nový most postavili silničáři na silnici III. třídy v blízkosti Bělova na Zlínsku. Dílo v hodnotě 6,7 milionu korun bylo financováno plně z prostředků Zlínského kraje.

Nový most 36740-1 v Bělově / foto: S. Brázdil

Původní most ev. č. 36740-1 byl v nevyhovujícím stavebně-technickém stavu. Silničáři jej zbourali a na jeho místě postavili nové mostní těleso, které bude sloužit silničnímu provozu desítky dalších let. Nový most je tvořen ocelovou montovanou konstrukcí z dílců z vlnitého plechu, uloženou na štěrkový polštář. Konstrukce je přesypaná. Čela tubusu jsou seříznuta podle svahů tělesa silniční komunikace, ukončena jsou železobetonovými límci a opevněna kamennou dlažbou do betonu. Nad tubusem byla položena nová konstrukce vozovky. Směrové a výškové vedení komunikace zůstalo zachováno. Silnice má šířku 6,5 metru.

Podél vozovky byla osazena ocelová svodidla s úrovní zadržení H1. Vozovka je odvodněna příčným a podélným sklonem do příkopů podél silnice. Oba příkopy před mostem a příkop za mostem vlevo jsou opevněny kamennou dlažbou do betonu. Stavební firma rovněž pročistila v délce 36 metrů koryto potoka a srovnala je do jednotného spádu. Před a za mostem bylo koryto opevněno kamennou dlažbou.

Zhotovitelem stavby byla firma KKS, spol. s r. o., Zlín. Konečná cena za tuto zakázku činí 6,745 milionu korun (vč. DPH). Stavba je financována v celém rozsahu Zlínským krajem prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje. Stavební práce byly zahájeny začátkem července 2016 a nový most byl zprovozněn na konci prázdnin.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva na toto téma:

22. 06. 2016 - Místo starého mostu se v Bělově postaví nový

 

 


Počet přístupů: 1979, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS