ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Ohlédnutí za ROPem 2007 – 2013 (2015)

17.10.2016 08:48

Zlínský kraj - Spolufinancování silničních staveb z evropských fondů prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Morava v letech 2007 - 2015 je uzavřeno a Ředitelství silnic Zlínského kraje může bilancovat. S pomocí Evropské unie bylo modernizováno 133 kilometrů silnic II. a III. třídy, region pro tento účel čerpal téměř 2,5 miliardy korun evropských dotací.

Díky evropským dotacím mohly být cíleně podporovány projekty na území Olomouckého a Zlínského kraje. Celkový objem proplacených dotací dosahuje téměř 18 a půl miliardy korun. Na modernizaci silnic II. a III. třídy a souběžné místní komunikace s realizací do konce roku 2015 bylo připraveno 163 projektů. Příjemcem, který předložil nejvyšší počet projektových žádostí a vyčerpal nejvyšší objem dotací, se stalo Ředitelství silnic Zlínského kraje.


PříjemcePočet projektůVýše dotace [mil. Kč]
Olomoucký kraj 41 1 494
SSOK 44 921
Obce Olomouckého a Zlínského kraje 9 96
ŘSZK 69 2 471
Celkem 163 4 982

 

„Zúčastnili jsme se všech jedenácti výzev, které byly vypsány pro krajskou dopravní infrastrukturu v období od října roku 2007 až po březen 2015. Naše projekty jsme zaměřili především na modernizaci důležitých dopravních tahů na silnicích II. třídy. Nevyhýbali jsme se ani rekonstrukcím a stavebním úpravám v obcích a městech. Opravovali jsme nebo stavěli nové mosty, odstraňovali jsme bodové závady - budovali okružní křižovatky a zpomalovací ostrůvky. Postavili jsme i několik kilometrů zcela nových silnic," říká ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Hlavním cílem v oblasti dopravy bylo zlepšit efektivitu a bezpečnost dopravní infrastruktury ve vlastnictví krajů.

Statistika pro Zlínský kraj:
  • bylo realizováno 69 projektů (staveb),
  • bylo modernizováno 133 kilometrů silnic,
  • opraveno nebo nově postaveno bylo 42 mostů,
  • vznikly 2 nové silniční úseky v délce 4,3 km,
  • bylo vybudováno 5 okružních křižovatek,
  • realizační cena těchto staveb činila 3,062 miliardy korun (vč. DPH),
  • z dotací EU bylo čerpáno 2,471 miliardy korun,
  • podíl dotace představuje 81 procent nákladů.

„Takto velké množství staveb se podařilo zrealizovat jen díky velmi kvalitně odvedené práci a úzké spolupráci pracovních úseků ŘSZK. Postupovaly koordinovaně ve všech fázích staveb - od schvalování investičních záměrů, přípravy dokumentací a projektových žádostí, přes vypsání veřejných zakázek, uzavírání smluvních vztahů, vykonávání dozoru na stavbách a nakonec i při proplacení stovek faktur a dokončení majetkoprávních vypořádání.K úspěšné realizaci všech staveb samozřejmě přispěla i finanční spoluúčast Zlínského kraje ve výši 600 milionů korun," dodává ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Přehled všech 69 silničních staveb ROP SM ve Zlínském kraji včetně jejich stručných popisů a základních parametrů je dostupný na zvláštní internetové stránce ŘSZK.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 

Logo

 


Počet přístupů: 1813, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS