ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Sečení trávy podél silnic je v plném proudu

23.06.2017 15:21

Zlínský kraj - V plném proudu už je v těchto dnech sečení trávy podél silnic II. a III. třídy. Pracovníci Správ a údržeb silnic jednotlivých okresů projíždějí s potřebnou technikou všechny krajské silnice a vysekávají vzrostlou trávu na pozemcích podél komunikací.

„Sečení trávy podél našich silnic začalo už v květnu a první seč potrvá asi do poloviny července. Ve druhé polovině srpna začne druhá seč a ta bývá ukončena během října," uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka.

Aby se maximálně vyšlo vstříc požadavkům bezpečnosti silničního provozu, silničáři letos sečou trávu nejdříve na nezpevněné krajnici vedle vozovky. Později se na stejné úseky vracejí a sečou také v příkopech a dále od vozovky, kam až sahají silniční pozemky.

Na krajských silnicích nyní pracuje každý den 15 sekacích strojů. Na úseky, kde se tráva seče, upozorňují přenosné dopravní značky „Práce na silnici" s dodatkovou tabulkou „Sečení trávy" a s uvedením vzdálenosti, ve které se sekačka pohybuje. „Je zapotřebí, aby motoristé zpomalili a byli připraveni na to, že se například za zatáčkou kvůli pohybu sekačky může objevit předjíždějící vozidlo v protisměru. Sekačka se musí pohybovat i v nepřehledných místech. Někdy to od motoristů vyžaduje i chvíli počkat, než se sekačka dostane do úseku, kde je lepší výhled a kde se dá bezpečně objet," upozornil provozně-technický náměstek ŘSZK.

Za sečení trávy podél silnic II. a III. třídy zaplatí ŘSZK v tomto roce téměř 18 milionů korun.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 827, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS