ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Obnova vozovky v Dlouhé skončila o týden dříve

21.08.2017 16:47

Zlín - Téměř o celý týden dříve, než stanovil původně dohodnutý časový harmonogram, byla dokončena obnova povrchu vozovky ve Zlíně v Dlouhé ulici. Silnice je průjezdná bez omezení již od pátku 17. srpna 2017. Na své místo u Zlatého jablka se vrátila i zastávka MHD.

Dlouhá ulice ve Zlíně po obnově vozovky / foto: V. Cekota

Předmětem díla byla stavební úprava silnice II/490 v Dlouhé ulici ve Zlíně. Obnova povrchu spočívala v odfrézování obrusné i ložné vrstvy, vyspravení lokálních poruch podkladních vrstev a položení nových konstrukčních vrstev. Celková délka rekonstruovaného úseku silnice je 564 metrů. Silnice zůstala v původních směrových a šířkových poměrech mezi původními obrubami se zachováním dřívější nivelety vozovky. Součástí zakázky byla i náhrada konstrukce vozovky pravostranného zastávkového pruhu městské hromadné dopravy u obchodního centra Zlaté jablko. Současně byla provedena obnova vodorovného dopravního značení a výměna indukčních smyček světelné signalizace.

Došlo také k výměně dešťových vpustí za novější typ a osazením samonivelačních poklopů šachet, které mají nastavitelnou výšku podle úrovně povrchu vozovky. Pozornost zaslouží i skutečnost, že vrchní obrusná vrstva vozovky v tloušťce 30 milimetrů byla zhotovena z nízkohlučné směsi VIAPHONE, aby byl co nejvíce eliminován hluk vznikající při jízdě vozidel

Dodavatelem prací byla firma EUROVIA CS, a. s., Praha, závod Zlín. Konečná cena za tuto zakázku činí 7,688 milionu korun (vč. DPH). „Dřívější dokončení stavebních prací se podařilo díky příznivému počasí a prodlouženým směnám, které zde zhotovitel zavedl. Při realizaci se nevyskytly žádné závažnější problémy," upřesnil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý.

Rekonstrukce zastávkového zálivu u Zlatého jablka začala již 10. července, ostatní práce 23. července 2017. Práce silničářů v Dlouhé ulici probíhaly postupně ve dvou samostatných úsecích, vždy za úplné uzavírky opravovaného úseku s výjimkou vozidel MHD a IZS. Obvyklý silniční provoz byl v celé délce Dlouhé ulice obnoven v pátek 17. srpna 2017. Vodorovné dopravní značení je prozatím provedeno jen barvou, technologie stříkaného plastu zde bude realizována koncem září.

Dlouhá ulice ve Zlíně je důležitou městskou dopravní tepnou. Prochází tudy také osm linek MHD (2, 4, 8, 9, 33, 34, 35, 36). V pracovních dnech v letním období Dlouhou ulicí denně projede 651 spojů Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice, v sobotu nebo v neděli je to 432 spojů.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

24. 07. 2017 - Dopravu ve Zlíně může zkomplikovat obnova povrchu vozovky v Dlouhé

 

 


Počet přístupů: 758, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS