ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Po obnovené cestě už se jezdí v Chvalnově-Lískách

09.10.2017 16:41

Chvalnov-Lísky - Úplná uzavírka už zmizela na přelomu září a října v Chvalnově-Lískách na Kroměřížsku. Silničáři zde dokončili rekonstrukci 2,5 kilometru krajské silnice. Stavbu bylo možno realizovat díky dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Rekonstruovaný úsek silnice III/43346 Litenčice - Lísky / foto: ŘSZK

Předmětem díla byla stavební úprava silnice III/43346 v celkové délce 2 482 metrů částečně v extravilánu obce Lísky, částečně v intravilánu obce. Rekonstrukce spočívala v zesílení vozovky pokládkou dvou živičných vrstev (vyrovnávací vrstvy a nové obrusné vrstvy) a v lokální sanaci okrajů vozovky. Tato úprava byla realizována v extravilánu a částečně i v intravilánu, kde navýšení vozovky nevyvolává komplikace v návaznosti na připojení sjezdů a vedení obrub podél silnice.

V místě zástavby v průjezdním úseku obce Lísky byly vyměněny veškeré konstrukční vrstvy vozovky. Stavební úprava byla řešena v původních směrových a šířkových poměrech. Součástí stavby byla též úprava krajnic (očištění, dosypání se zhutněním), obnovení silničních příkop, stavební úprava propustku (pročištění, úprava výtoku odlážděním kamenem do betonu), úprava napojení silnice III/43345, připojení účelových komunikací a úprava nájezdů a sjezdů k přilehlým nemovitostem. Dále bylo obnoveno a doplněno svislé a vodorovné dopravní značení.

Zhotovitelem stavby byla firma Skanska, a. s., Praha, závod Morava. Konečná cena za tuto zakázku činí 15,981 milionu korun (vč. DPH). Stavba je spolufinancována Státním fondem dopravní infrastruktury. Stavební práce byly zahájeny v polovině června. Do konce října 2017 bude opravená silnice v režimu tzv. předčasného užívání, protože ještě čeká na svou kolaudaci.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Předchozí tisková zpráva k této stavbě

17. 05. 2017 - Dva a půl kilometru obnovené silnice budou mít v Lískách

 


Počet přístupů: 769, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS