ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Holešov bude mít další okružní křižovatku

15.05.2018 14:22

Holešov - Novou okružní křižovatku vybuduje Ředitelství silnic Zlínského kraje v Holešově v místě křížení s Tovární ulicí. Bude do ní přesměrován i výjezd od blízkého supermarketu. Práce za více než 4,5 milionu korun budou zahájeny v jarním období a dokončeny ještě v tomto roce.

Popis prací

Místo vzniku budoucí okružní křižovatky v Holešově / foto: archiv ŘSZK

Předmětem díla je přestavba křižovatky silnice II/438 a místní komunikace Tovární ulice v intravilánu města Holešov na okružní křižovatku se čtyřmi větvemi o vnějším průměru 36 metrů. Nově bude přes okružní křižovatku vytvořeno dopravní připojení supermarketu Albert, ke kterému se dosud přijíždělo z Tovární ulice.

Budou odstraněny původní konstrukční vrstvy, vybudovány nové přípojky dešťových vpustí, položeny nové konstrukční vrstvy vozovky. Vybuduje se okružní pás se živičným povrchem, středový prstenec s povrchem ze žulových kostek, včetně odvodnění (dešťové vpusti a jejich připojení), dopravní ostrůvky a středový ostrov okružní křižovatky včetně obrub. Navazující úseky silnice II/438 budou šířky 7 metrů, šířka vozovky okružního pásu bude 6 metrů, šířka středového prstence 3 metry, šířka vjezdů do okružní křižovatky mezi obrubami bude 4,50 metru. Okružní křižovatka bude vybavena svislým i vodorovným dopravním značením.

Souběžně s realizací díla Ředitelství silnic Zlínského kraje bude město Holešov zajišťovat výstavbu dvou větví okružní křižovatky pro připojení Tovární ulice a připojení k supermarketu Albert, dále výstavbu navazujících chodníků, sjezdů, zpevněných ploch. Dále město zajistí terénní a sadové úpravy za obrubou, přeložku veřejného osvětlení, nízkého napětí, plynovodu a vodovodu a trvalé dopravní značení v Tovární ulici a na místní komunikaci k Albertu.

Zhotovitel, cena, termín

Zhotovitelem stavby je firma STRABAG, a. s., Praha. Smluvní cena za tuto zakázku činí pro ŘSZK 4,669 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba bude financována Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK. Stavební práce včetně dopravních omezení budou zahájeny 21. května 2018 a ukončeny budou do konce roku 2018.

Uzavírky a dopravní omezení

Stavba bude realizována za částečné uzavírky po etapách. Úplná uzavírka bude stanovena pouze pro položení obrusných živičných vrstev v době víkendu. Objízdná trasa bude po tuto dobu vedena pro oba směry po silnicích III/43821, III/49010 a II/490 (ul. Nerudova, nám. Svobody, Přerovská, 6. května).

Co už se udělalo

Stavební firmy pracovaly na investičních stavbách na silnici II/490 v Holešově i v předchozích dvou letech. „V roce 2016 jsme vybudovali novou okružní křižovatku v místní části Všetuly za 3,2 milionu korun a v loňském roce jsme zde za 16,7 milionu korun rekonstruovali ulici 6. května v délce 690 metrů," uvedl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

 


Počet přístupů: 463, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS