ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Náměstek hejtmana s ředitelem ŘSZK zamířili do jihovýchodní části kraje

21.06.2019 10:29

Zlínský kraj - Prohlídka několika dopravních staveb v jihovýchodní části Zlínského kraje byla cílem poslední inspekční cesty náměstka hejtmana Ing. Pavla Botka a ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislava Malého.

1.	Náměstek hejtmana Pavel Botek v Březové. / Foto: ŘSZK„Již v minulých letech jsem se přesvědčil, že je prospěšné naše krajské stavby čas od času osobně navštívit, vidět je zblízka a setkal se s lidmi, kterých se týkají, kterým budou sloužit nebo kteří na nich spolupracují. Tentokrát jsme se s ředitelem ŘSZK zaměřili na jihovýchodní část Zlínského kraje," říká náměstek hejtmana Pavel Botek.

Společně s ředitelem ŘSZK Bronislavem Malým navštívil počátkem června místo připravované modernizace krajské silnice v Březové v Bílých Karpatech. Zde zástupce kraje hovořil se starostou Josefem Trechou. Ujistil jej, že kraj a ŘSZK udělají všechno pro to, aby se oprava silnice mohla realizovat již v příštím roce.

Náměstek hejtmana a ředitel ŘSZK se podívali na nedávno dokončený most na silnici III. třídy v Bojkovicích-Krhově. Prohlédli si rovněž stavbu dopravního terminálu u železniční stanice v Bojkovicích a jednali se starostou Mgr. Petrem Viceníkem a vedoucím odboru rozvoje města a životního prostředí Bc. Jiřím Svobodou. „Dokončovaný dopravní terminál se stane v této oblasti důležitým článkem systému dopravní obslužnosti. Zpříjemní cestujícím přestupy z železniční na autobusovou dopravu nebo i z autobusu do autobusu," poznamenal náměstek hejtmana.

Se starostou Brumova-Bylnice Kamilem Mackem hovořili náměstek hejtmana a ředitel ŘSZK o chystané rekonstrukci silnice, která vede z tohoto města směrem k Návojné. Půjde o další krok k modernizaci celého silničního úseku z Brumova-Bylnice ke státní hranici se Slovenskem za Nedašovou Lhotou. Ředitelství silnic a dálnic v současné době buduje na silnici I/57 okružní křižovatku, kterou tato krajská přeshraniční trasa začíná.

Poslední zastávka zástupce kraje a ŘSZK patřila začínající modernizaci silničního průtahu v Rokytnici. Probíhá zde současně stavba obce (kanalizace, vodovod, úpravy mimo silnici) a stavba ŘSZK (1 187 metrů komunikace). O harmonogramu prací hovořili hosté se starostou obce Antonínem Goňou.

Nový most v Krhově. Zleva: náměstek hejtmana, starosta Bojkovic a vedoucí odboru rozvoje města a životního prostředí. Foto: ŘSZKVýstavba dopravního terminálu v Bojkovicích. Zleva: náměstek hejtmana, starosta města, ředitel ŘSZK. Foto: ŘSZKBrumov-Bylnice. Vpravo: starosta města Kamil Macek. Foto: ŘSZK

 

 


Počet přístupů: 769, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS