ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Roční objížďka mezi Vlkoší a Troubkami skončila

31.10.2019 09:09

Záříčí - Po roční úplné uzavírce je opět průjezdná silnice mezi obcemi Vlkoš a Troubky. Její část v délce 1,1 kilometru, která se nachází na území Zlínského kraje, prošla kompletní rekonstrukcí za téměř 29 milionů korun.

Rekonstruovaný úsek silnice Vlkoš - Troubky / foto: dokumentace stavby

Silnice III/4348, která vede z Vlkoše do Troubek (obě obce leží v okrese Přerov), prochází v krátkém úseku Zlínským krajem. Tento úsek byl v havarijním stavu a musel být již v září 2018 uzavřen a motoristé museli využívat objízdnou trasu přes Kyselovice, Chropyni, Záříčí.

Předmětem díla byla stavební úprava silnice v extravilánu obce Záříčí mezi obcemi Troubky a Vlkoš. Rekonstruovaný úsek je dlouhý 1 133 metrů.

Při rekonstrukci došlo ke sjednocení šířky vozovky na 6,5 metru s normovým rozšířením v obloucích. V celém úseku byla provedena nová kompletní konstrukce vozovky. Odvodnění vozovky je zabezpečeno jejím podélným a příčným sklonem do příkopů. Byl přestavěn původní propustek a upraveno napojení účelové komunikace a hospodářských sjezdů.

Zhotovitelem stavby byla firma OHL ŽS, a.s., Brno. Konečná cena za tuto zakázku činí 28,852 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba byla financována Zlínským krajem prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Úvodní tisková zpráva k této stavbě

22. 03. 2019 - Začnou práce na rekonstrukci silnice mezi Vlkoší a Troubkami

 


Počet přístupů: 782, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS