ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Je dokončena rekonstrukce silnice v Kvasicích

05.11.2019 08:17

Silnice v Kvasicích po rekonstrukci / foto: V. CekotaKvasice - Téměř půlkilometrový úsek rekonstruované silnice ve směru na Sulimov získali obyvatelé obce Kvasice. Stavební akce Ředitelství silnic Zlínského kraje v hodnotě přes devět a půl milionu korun byla dokončena v předstihu proti původně stanovenému termínu již ve druhé polovině měsíce října.

Předmětem díla byla rekonstrukce části silnice III/36741 v průjezdním úseku obce Kvasice (silnice směrem na Sulimov). Začátek rekonstruovaného úseku je v místě křižovatky se silnicí III/36740 v Kvasicích a konec úseku se nachází na konci obce ve směru na Sulimov. Délka úseku je 417 metrů.

V rekonstruovaném úseku silničáři zhotovovali novou konstrukci vozovky a pokládali ložnou a obrusnou vrstvu. Odvodnění vozovky bylo zajištěno podélným a příčným sklonem k oboustranným obrubám do dešťových vpustí, které jsou přípojkami napojeny do nově rekonstruované kanalizace.

Silnice v Kvasicích po rekonstrukci / foto: V. CekotaZhotovitelem stavby byla firma PORR, a. s., Praha (původně ALPINE Bau CZ, a. s.). Konečná cena za tuto zakázku činí 9,582 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba byla financována Zlínským krajem prostřednictvím ŘSZK. Stavební práce pro ŘSZK byly zahájeny na začátku června 2019.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Úvodní tisková zpráva k této stavbě

24. 04. 2019 - Z Kvasic na Sulimov musíte po objížďce. Silnice se opravuje

 

 


Počet přístupů: 819, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS