ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Na krajských silnicích teď můžete potkávat sekačky trávy

25.05.2020 10:19

Zlínský kraj - Snížit rychlost a zvýšit pozornost by měli motoristé v místech, kde probíhá sečení trávy na krajnicích a v silničních příkopech. Pracovníci společností Správa a údržba silnic sečou trávu podél krajských silnic letos od 11. května. První seč potrvá do konce června, ve vsetínském okrese do 10. července, druhá seč začne v srpnu.

Na krajské silniční síti je v plném proudu sečení trávy podél komunikací. Převažuje sečení pomocí sekaček na traktorech, které pomalu projíždějí postupně po všech silnicích II. a III. třídy v kraji. Některá obtížně přístupná místa však musí pracovníci organizací Správa a údržby silnic vysekávat ručně. Během vegetačního období se plánují dvě seče. První začala 11. května a skončí 30. června nebo na Vsetínsku o deset dnů později. Druhá seč je naplánována na měsíce srpen a září.

Sečení trávy / foto: ŘSZK

„Začíná se zpravidla na silnicích s větší hustotou provozu a v nižších polohách, kde už je tráva vyšší. Později se však sekačky dostanou i do odlehlejších míst," uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Radek Berecka.

Sečení trávy podél komunikací má zajistit bezpečnost provozu, aby vysoká tráva nebránila řidičům ve výhledu, zejména v zatáčkách, ale je také výrazem řádné péče správce komunikace o příkopy a zelené pásy podél silnic. „Vkládáme do této činnosti každoročně nemalé finanční prostředky. V loňském roce to bylo v celém kraji téměř 26 milionů korun, letos tato částka určitě nebude nižší," upřesnil ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý.

Silničáři nabádají řidiče k ohleduplnosti a opatrnosti při objíždění techniky, která je nasazována na sečení trávy. „Musíme zajistit sečení trávy i v nepřehledných úsecích. Řidiči ostatních vozidel tam musejí výrazně snížit rychlost a zvýšit pozornost, aby nebyla ohrožena bezpečnost silničního provozu. Na provádění prací jsou řidiči předem upozorněni přechodným dopravním značením," dodal Radek Berecka.

 

 


Počet přístupů: 713, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS