ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Za 9 milionů korun byl rekonstruován most u Kaňovic

18.12.2020 13:57

Kaňovice - Přes most přes Černý potok u Kaňovic už projedou motoristé bez zdržení. Sedm měsíců trvající částečná uzavírka se světelnou signalizací a jízdou v jednom jízdním pruhu skončila na konci listopadu. Most je po rekonstrukci.

Rekonstruovaný most u Kaňovic / foto: S. Brázdil

Předmětem díla byla rekonstrukce silničního mostu ev. č. 490-022 přes Černý potok v extravilánu obce Kaňovice na krajské silnici II. třídy, která je používána jako jedna z hlavních spojnic mezi Zlínem a Luhačovicemi nebo Uherským Brodem. Původní most zde byl postaven v roce 1970 a jeho technický stav už byl velmi špatný.

Rekonstruovaný most u Kaňovic / foto: S. Brázdil

Na mostě byla odstraněna původní konstrukce vozovky včetně spřažené desky a izolace. Vybudovala se nová spřažená deska a byla položena nová izolace. Byla zhotovena nová konstrukce vozovky, vybudovaly se nové římsy, bylo osazeno zábradelní svodidlo se svislou výplní. Povrchy nosné konstrukce a opěr byly sanovány. Rovněž byla upravena navazující silnice v celkové délce 60 metrů.

Zhotovitelem stavby byla firma SWIETELSKY stavební s. r. o., odštěpný závod Dopravní stavby MORAVA, se sídlem v Brně. Konečná cena za tuto zakázku činí 8,903 milionu korun (vč. DPH). Investorem rekonstrukce bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Úvodní tisková zpráva k této stavbě

23. 04. 2020 - Bude se rekonstruovat silniční most v Kaňovicích

 


Počet přístupů: 726, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS