ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Silnice ve Zlámanci byla zajištěna proti sesuvu

05.01.2021 15:22

Zlámanec - Na přelomu listopadu a prosince skončila částečná uzavírka se světelnou signalizací ve Zlámanci na Uherskohradišťsku. Silničáři zde dokončili stavební práce na zajištění silničního tělesa proti sesuvu. Bylo zde odevzdáno dílo v hodnotě téměř 10 milionů korun.

Svah ve Zlámanci je zajištěn proti sesuvu / foto: V. Cekota

Předmětem díla bylo statické zajištění silnice III/49711 a navazujících svahů. Počátek zabezpečeného úseku se nachází na začátku obce Zlámanec, úsek končí před mostem ev. č. 49711-1. Celková délka úseku je 191 metrů.

Stavební firma podle projektu upravovala směrové vedení trasy silnice, zvětšovala směrový oblouk včetně rozšíření každého jízdního pruhu (šířka zpevněné části vozovky je 6,0 metru). Rovněž došlo k výškové úpravě nivelety, a to snížením vrcholového oblouku, což umožňuje zvýšení návrhové rychlosti úseku na 40 km/hod. Komunikace byla zajištěna opěrnou pilotovou zdí s betonovým propojením v délce 62 metrů levostranný svah nad niveletou komunikace byl zajištěn zárubní pilotovou zdí v délce 56 metrů se stabilizací zbývající části svahu v místě napojení polní cesty. Došlo k výměně celé konstrukce vozovky.

Zhotovitelem stavby byla firma Mitrenga-stavby, spol. s r.o., se sídlem v Brně. Konečná cena za tuto zakázku činí pro ŘSZK 9,711 milionu korun (vč. DPH). Investorem byl Zlínský kraj prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje. Další stavební objekty byly hrazeny ze státní dotace, kterou získala obec Zlámanec.

Stavební práce zde byly zahájeny 20. července 2020. „Původně jsme předpokládali, že stavební práce ve Zlámanci budou pokračovat i v roce 2021, ale zhotoviteli se je podařilo zcela dokončit ještě před nástupem zimy v roce 2020," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Svah ve Zlámanci je zajištěn proti sesuvu / foto: V. CekotaSvah ve Zlámanci je zajištěn proti sesuvu / foto: V. CekotaSvah ve Zlámanci je zajištěn proti sesuvu / foto: V. Cekota

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Úvodní tisková zpráva k této stavbě

08. 07. 2020 - Ve Zlámanci silničáři staticky zajistí silnici i navazující svah

 


Počet přístupů: 94, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS