ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Čtvrt kilometru obnovené silnice III. třídy získali ve Chvalnově

11.01.2021 08:35

Opravený průjezdní úsek silnice ve Chvalnově / foto: V. Cekota

Chvalnov-Lísky - Jedna z menších investičních staveb Ředitelství silnic Zlínského kraje roku 2020 byla dokončena v polovině prosince na silnici III. třídy ve Chvalnově na Kroměřížsku. Stavební firma zde rekonstruovala za 3,5 milionu korun 265 metrů komunikace.

Předmětem díla byla stavební úprava silnice III/43345 v obci Chvalnov-Lísky, v místní části Chvalnov, v celkové délce 265 metrů. Pomocí košů vyplněných kamenivem byla zajištěna stabilita silničního tělesa na pravé straně vozovky ve směru od Lísek do centra Chvalnova. Stavební úprava silnice spočívala v obnově obrusné a ložné vrstvy vozovky v původní šířce včetně výměny betonových obrub. Bylo zde obnoveno odvodnění vozovky podélným a příčným sklonem do dešťových vpustí. Součástí stavební akce byla rovněž stavební úprava připojení místních komunikací a sjezdů k nemovitostem.

Zhotovitelem stavby byla firma Správa a údržba silnic Kroměřížska, s. r. o. Konečná cena za tuto zakázku činí 3,545 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce byly ve Chvalnově zahájeny 5. října a probíhaly za částečné uzavírky silnice s využitím světelné signalizace.

Opravený průjezdní úsek silnice ve Chvalnově / foto: V. CekotaOpravený průjezdní úsek silnice ve Chvalnově / foto: V. CekotaOpravený průjezdní úsek silnice ve Chvalnově / foto: V. Cekota

Vydáno ve spolupráci s KÚ ZK

Úvodní tisková zpráva k této stavbě

30. 09. 2020 - Nová investiční stavba ŘSZK: úprava silnice ve Chvalnově

 


Počet přístupů: 94, Tisk stránkySjízdnost

Uzavírky, objížďky

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDIAktuality na Váš e-mail

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj email.

 


Návštěvnost stránek

TOPlist

 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2011 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS