ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Část Březnické je opravena, druhá etapa prací začne 6. září

25.08.2021 14:39

Logo IROP + MMR


Zlín - Silničáři podle původního harmonogramu rekonstruovali část Březnické ulice ve Zlíně. Na období od 26. srpna do 5. září zde práce zcela přeruší, aby se od 6. září pustili do druhé etapy. Stavební ruch a dopravní omezení pro řidiče se přesunou na okružní křižovatku U Majáku a přilehlé úseky silnice.

Rekonstruovaný úsek Březnické ulice krátce před otevřením / foto: V. Cekota

„S postupem prací stavební firmy PORR, a. s., na rekonstrukci Březnické ulice ve Zlíně můžeme být spokojeni. V dohodnutém termínu do 25. srpna byla dokončena první etapa prací. Silnice je opravena od zimního stadionu až před zastávky hromadné dopravy U Majáku," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Na jedenáct dnů práce na rekonstrukci Březnické zcela utichnou. Druhá etapa začne 6. září. „Zbývá rekonstruovat okružní křižovatku U Majáku a krátké úseky silnice z obou stran. Práce jsou zde naplánovány na období do 17. října," upřesnil ředitel ŘSZK.

V opravené části Březnické ulice budou během II. etapy prací vozidla jezdit v obou směrech a v obou jízdních pruzích. Částečná uzavírka bude platit při průjezdu okružní křižovatkou U Majáku a na krátkých přilehlých úsecích krajské silnice z obou stran. Vozidla zde budou projíždět střídavě jedním jízdním pruhem podle signálů světelné signalizace s tím, že po dobu asi tří týdnů bude znemožněno odbočení do čtvrti U Majáku, další tři týdny bude naopak uzavřeno odbočení k Lesnímu hřbitovu. Do čtvrti U Majáku budou moci automobily vjíždět během prací na západní straně okružní křižovatky přes areál Správy a údržby silnic Zlínska, po dobu stavebních prací na východní straně okružní křižovatky bude nutno jezdit na Lesní hřbitov po objízdné trase přes Kudlov. Pro vozidla o hmotnosti přes 7,5 tuny (kromě autobusů) bude platit po celou dobu objízdná trasa přes Bohuslavice u Zlína - silnice II/497 - Uherské Hradiště - silnice I/50 - Staré Město - silnice I/55 - Otrokovice - silnice I/49 - Zlín. Podle zvláštních jízdních řádů bude organizována také výluková doprava MHD na lince 32X.

Práce na rekonstrukci Březnické ulice (krajská silnice II/490) začaly 1. července letošního roku. V I. etapě prošlo rekonstrukcí 1 870 metrů komunikace z celkové délky investiční akce 2 179 metrů. Smluvní cena za tuto zakázku činí 32,569 milionu korun (vč. DPH). Stavba je spolufinancována z fondů EU prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

 

Předchozí tiskové zprávy k této stavbě

22. 07. 2021 - Oprava Březnické ulice probíhá podle časového harmonogramu
16. 06. 2021 - Do dopravního systému Zlína zasáhne v létě rekonstrukce Březnické ulice

 

 


Počet přístupů: 170, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

INTERREG V-A

Letní pohotovost, kontakty

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS