ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Po obnoveném úseku silnice už se jezdí z Želechovic do Provodova

28.12.2021 18:02

Želechovice nad Dřevnicí - Ze čtyřsetmetrového úseku rekonstruované silnice se mohou těšit od začátku prosince obyvatelé Želechovic nad Dřevnicí. Ředitelství silnic Zlínského kraje investovalo do silnice v lokalitě Paseky přes 4,5 milionu korun.

Opravený úsek silnice v Želechovicích-Pasekách / foto: V. Cekota

Předmětem díla byla rekonstrukce silnice III/49020 v průjezdním úseku obce Želechovice nad Dřevnicí v celkové délce 399 metrů. Jde o silnici, která směřuje přes lokalitu Paseky z Želechovic do Provodova. Silnice byla upravena na jednotnou šířku zpevněné části vozovky 6,0 metru. Na pravé straně je vozovka lemována nezpevněnou krajnicí z recyklovaného materiálu s umístěním zabezpečovacího zařízení podél potoka, po levé straně vozovky byla vybudována zvýšená betonová obruba. V celé šířce vozovky byly sanovány poruchy a obnoveny živičné vrstvy. Byly rovněž prodlouženy dva propustky a upravena jejich čela na vtoku. Odvodnění vozovky bylo zajištěno novými dešťovými vpusťmi. Součástí stavby byla také obnova a doplnění vodorovného a svislého dopravního značení.

Souběžně se stavbou ŘSZK realizovala obec Želechovice nad Dřevnicí výstavbu chodníku, dešťové kanalizace, veřejného osvětlení a zastávek autobusů. Práce obce budou dokončeny až v jarním období 2022.

Zhotovitelem stavby byla firma SWIETELSKY stavební s. r. o., odštěpný závod Brno. Konečná cena za tuto zakázku činí 4,595 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce byly zahájeny v září 2021 a probíhaly za částečné uzavírky, během které byla doprava řízena světelnou signalizací.

Opravený úsek silnice v Želechovicích-Pasekách / foto: V. CekotaOpravený úsek silnice v Želechovicích-Pasekách / foto: V. CekotaOpravený úsek silnice v Želechovicích-Pasekách / foto: V. Cekota

 

Úvodní tisková zpráva k této stavbě

23. 08. 2021 - Opravíme 400 metrů silnice v úseku Želechovice-Paseky

 

 


Počet přístupů: 662, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS