ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje

Po zimní přestávce se obnoví práce na silničních stavbách

08.03.2022 10:45

Zlínský kraj - Stavební ruch na vloni rozpracovaných silničních stavbách ožije po zimní přestávce postupně během března a dubna. Na silnicích II. a III. třídy jde o deset investičních akcí v různém stupni rozestavěnosti. Na několika místech se řidiči budou znovu setkávat také s nezbytnými dopravními omezeními.

Které stavby budou pokračovat a v jakém stadiu se nacházejí

První čtyři uvedené stavby jsou spolufinancovány z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu, další čtyři využily v minulém roce financování z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury. Dvě zbývající zaplatí prostřednictvím ŘSZK v plném rozsahu Zlínský kraj.

Přehled probíhajících nebo plánovaných dopravních omezení v souvislosti s realizací staveb ŘSZK je zveřejněn a průběžně aktualizován na internetové stránce uzavírek.

„Z loňského roku nám přechází hodně velká rozpracovanost na našich investičních akcích. Na deseti uvedených stavbách bude ještě prostavěno téměř 300 milionů korun. Z toho dvě třetiny nám pokryjí dotace mimo rozpočet kraje. Zatím disponujeme dotací od zřizovatele ve výši 147 milionů korun. Je proto zřejmé, že nově zahajovaných staveb bude v letošním roce méně, než bývalo obvyklé v minulých letech," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

 


Počet přístupů: 873, Tisk stránkyUzavírky, objížďky

Letní pohotovost, kontakty

INTERREG V-A

IROP (2014-2020)

ROP (2007-2013)

Stavby SROP

Evropský fond solidarity

Logo SFDI 


 


ŘSZK - Ředitelství silnic Zlínského kraje | 2018 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz | RSS